Szkoła Językowa we franczyzie


Wywiad z dnia 08 lutego 2012 z Panem Adamem Chrzanowskim Dyrektorem ds. franczyzy Leader School

Red.: Czym dokładnie zajmuje się państwa firma? Kiedy powstała i jaka jest jej krótka historia?

Sieć Szkół Językowych Leader School powstała 14 lat temu w Łodzi. W raz z sukcesem kolejnych placówek właściciele firmy uznali, że jej potencjał będzie mógł być w pełni wykorzystany tylko w przypadku dalszego rozwoju poprzez Franczyzę. I tak powielając doskonałe wyniki pierwszych szkół stopniowo zmieniały się proporcję pomiędzy placówkami własnymi a franczyzowymi.

Obecnie w Sieci Leader School funkcjonują wyłącznie szkoły prowadzone przez Franczyzobiorców. Tym samym Leader School jest drugą co do wielkości franczyzową siecią szkół językowych w Polsce.

Red.: Co ciekawego dzieje się obecnie w państwa placówkach?

Obecnie rozpoczęliśmy nabór słuchaczy na drugi semestr więc korzystając z okazji zapraszam wszystkie osoby zainteresowane nauką języków obcych do naszych placówek. 

Jednocześnie w listopadzie dokonaliśmy podsumowania akcji „Zabaw się językiem i zgarnij stypendium”, która w okresie od sierpnia do października 2011r. pozwoliła nam osiągnąć duży sukces marketingowy. W akcji wzięło udział prawie sześć tysięcy osób, których filmy zostały umieszczone na specjalnej stronie konkursowej dostępnej pod adresem: http://www.konkurs.leaderschool.com.pl/

Skala osiągniętego przez nas sukcesu jest szczególnie widoczna w zestawieniu z wynikami jakie w podobnych akcjach osiągnęły takie firm jak: Wedel (250 filmów), Netia (158 filmów) czy Chupa Chups (około 1605 filmów)  – Leader School 5917 filmów. Przeprowadzona akcja marketingowa pokazała zarówno ogromny potencjał drzemiący w naszej sieci jak również siłę marki Leader School na lokalnych rynkach.

O pozytywnym odbiorze marki świadczy również fakt, że nasz fanpage na portalu facebook posiada ponad 2000 fanów (www.facebook.com/SzkolyLeaderSchool).

Red.: Jakie wydarzenia miały największy wpływ na państwa branżę w ostatnim czasie? Jakie są tendencje na rynku?

W minionych latach największy wpływ na branżę edukacyjną miały projekty europejskie, które dały możliwość przeszkolenia za darmo tysięcy osób w całym kraju. Jak to często bywa z tego typu działaniami dla jednych okazały się one zgubne, a dla innych zbawienne.

Dzięki szybkiemu rozpoznaniu tego trendu już 5 lat temu powołaliśmy zespół specjalistów, który wspierał naszych Franczyzobiorców w aplikowaniu o środki unijne. Tym samym sieć Leader School dzięki funduszom z Unii Europejskiej dodatkowo wzmocniła swoją pozycję.

Obecnie rynek szkół językowych przechodzi proces zmiany struktury wiekowej klientów. Zmniejsza się liczba dorosłych słuchaczy zainteresowanych nauką języków obcych, a rośnie liczba grup dziecięcych.

W przypadku placówek LS dzięki wdrożeniu metody BLS Communication (efektywny kurs angielskiego dla dorosłych), Leo English (angielski dla dzieci w wieku 2-13 lat) i Leo Maniak (m.in. techniki pamięciowe, skuteczne notowanie, szybkie czytanie dla dzieci od 8 do 13 lat) udało się nam  utrzymać liczbę klientów dorosłych na niezmienionym poziomie i jednocześnie wykorzystać rosnące zapotrzebowanie rynku na wysokiej jakości kursy dla dzieci.

Red.: Co oferują państwo w ramach pakietu franczyzowego?

Obok takich kwestii jak wsparcie w utworzeniu placówki, cykl szkoleń dla właścicieli, udostępnienie marki i materiałów reklamowych, przekazanie 14 lat doświadczeń itp., nasi Franczyzobiorcy otrzymują dodatkowo prawo do wykorzystywania 5 licencjonowanych produktów.

Na uwagę zasługuje fakt, że rynkowa wartość przekazywanych w ramach umowy programów nauczania jest niemalże równa opłacie franczyzowej.

Nasi Franczyzobiorcy otrzymują prawa do następujących metod:


Red.: Niewątpliwie macie państwo bardzo atrakcyjną ofertę na tle konkurencji, ale gdyby miał Pan wybrać tylko jedną rzecz, która sprawia, że Państwa system jest lepszy od innych franczyz szkół językowych – co to by było?

Leader School to znacznie więcej niż szkoły językowe. Nasze placówki to multi-profilowe centra nowoczesnych metod nauczania, mogące zapewnić klientom szeroką ofertę edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych, także w zakresie wykraczającym po za kursy językowe.

Dodatkowo dzięki prowadzeniu zajęć na podstawie licencjonowanych metod zapewniamy naszym słuchaczom najwyższą jakość i efektywność nauki.

Dodatkowe informacje na temat Franczyzy Leader School zawarte zostały na stronie:
http://www.franczyza.leaderschool.com.pl/Podziel się: Facebook Twitter Blip | Więcej