Zamów CV i list »

Napiszemy dla Ciebie CV i list motywacyjny. Masz gwarancję, że oba dokumenty będą się wzajemnie uzupełniały i zaprezentują w pełni Twój profil zawodowy.

MBA dla managera

MBA to najwyższy stopień wtajemniczenia biznesowego. Absolwenci renomowanych uczelni, legitymujący się tym tytułem, mogą liczyć na najbardziej eksponowane stanowiska w biznesie. Studia MBA to droga inwestycja, jednak na ogół szybko się zwraca. Przeczytaj, dla kogo przeznaczone są studia, czego można się na nich nauczyć i jak wybrać dobry kurs! Sprawdź, czy jesteś osobą, która powinna poważnie pomyśleć o tej formie podniesienia swoich kwalifkacji!

Początki w USA »

Pierwsze kursy MBA powstały w Stanach Zjednoczonych. Po II wojnie światowej pojawiły się w Europie, a w Polsce pierwsze programy będą niedługo świętować swoje piętnastolecia.

EMBA - MBA inny niż wszystkie »

W USA i Wielkie Brytanii tradycyjne studia MBA są coraz częściej zastępowane innymi programami rozwoju umiejętności menedżerskich. Mają one lepiej niż MBA kształcić talenty organizatorskie.

MBA za granicą »

Chętni na studia MBA nie muszą ograniczać się do polskich uczelni. Ciekawym sposobem - choć znacznie droższym - są studia na uczelniach zagranicznych.

Na MBA z doświadczeniem »

Studia MBA są przeznaczone dla wąsko sprecyzowanej grupy osób. Nie wystarczy bowiem wyższe wykształcenie i determinacja do zdobywania wykształcenia.

Czego uczy MBA? »

Czym, oprócz ceny i języka wykładowego, różnią się od siebie studia MBA? Czy wszystkie mają taki sam program? Najczęściej spotykane bloki tematyczne to marketing, zarządzanie, finanse oraz ekonomia i prawo.

MBA na językach »

Studia MBA prowadzone są w różnych językach. Można znaleźć oferty kursów po francusku, niemiecku lub rosyjsku. Ale zdecydowana większość zajęć odbywa się po angielsku.

Artykuły

Właściwa szkoła biznesowa na światowym poziomie - jak wybrać?

Co roku ponad 100 000 osób na świecie wybiera Magisterskie Studia Menadżerskie (MBA). Młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że nie ma czegoś takiego jak "jedna praca na całe życie", natomiast MBA pozwala nam zwiększyć swoją wartość na rynku pracy oraz bardziej świadomie kształtować ścieżki kariery. MBA w szczególności rozwija umiejętności techniczne i interpersonalne, które są wyjątkowo istotne w czasie recesji

Ile kosztuje dyplom MBA

Studia Master of Business Administration to kosztowna inwestycja w zawodową przyszłość. Średnia opłata za program MBA w Polsce to prawie 40 tys. zł, jednak rozpiętość cen w zależności od uczelni sięga od 7,5 tys. do prawie 112 tys. zł. Największy wybór studiów MBA mają mieszkańcy województwa mazowieckiego, w którym, pomimo dużej konkurencji, średnia cena programu jest najwyższa w kraju. Takie wnioski płyną z najnowszego raportu przygotowanego przez portal Edu.pracuj.pl, na podstawie bazy programów MBA Gazety Bankowej.

Jak wybrać MBA?

Decyzja o podjęciu nauki w konkretnej szkole nie jest łatwa. Zwłaszcza, jeśli za kurs nie płaci pracodawca, a musimy wyłożyć własne pieniądze.

Finansowanie studiów

Kilkadziesiąt tysięcy złotych wydane na kurs MBA zwrócić się mogą bardzo szybko. Ale skąd wziąć pieniądze na opłacenie nauki?

Po co MBA i jakie są rodzaje?

W Polsce rusza co roku kilkadziesiąt programów MBA. Różnią się nie tylko ceną i długością trwania, ale także specjalizacją, językiem, trybem nauki...

Jak zdobyć dyplom?

Choć kurs MBA to nie zwykłe studiowanie, wiele uczelni stara się zmotywować uczestników do pracy egzaminami i testami po każdym z bloków tematycznych.