Wydarzenia - 2014r.


1.   Zapraszamy studentów na spotkanie CORNING DAY już 8 grudnia 2014r. na PŁ!

2.    Zakończenie „The Corning Academy 2014” na Politechnice Łódzkiej

Na Politechnice Łódzkiej dobiegł końca cykl warsztatów oraz wykładów „The Corning Academy 2014”, które prowadzili eksperci firmy Corning Optical Communications, jednego z najważniejszych partnerów uczelni. Zajęcia odbywały się w marcu i kwietniu na Wydziałach: Chemicznym, Mechanicznym, Organizacji i Zarządzania oraz Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a Patronat Honorowy nad imprezą sprawował Rektor Politechniki prof. dr hab. inż. Stanisław Bielecki.


Tematyka spotkań obejmowała zagadnienia m.in. z obszaru lean manufacturing, logistyki, inżynierii oraz zarządzania projektami. Akademię 2014 zakończył wykład „Światłowód dla każdego? Ewolucja połączeń optycznych”, poprowadzony przez Grzegorza Tosika, kierownika działu badań i rozwoju. W zajęciach uczestniczyli najlepsi studenci, którzy uzyskają certyfikaty potwierdzające udział w programie. Studenci otrzymali dodatkowo atrakcyjne upominki, a także uzyskali pierwszeństwo w rekrutacjach na staż do firmy Corning.


3.    Uczestnictwo w Akademickich Targach Pracy

2 kwietnia kolejny raz wzięliśmy udział w ATP. Zaprezentowaliśmy bogaty program płatnych staży, przeprowadziliśmy też wiele atrakcyjnych konkursów z nagrodami. Odwiedzający mogli porozmawiać z pracownikami, którzy zaczęli przygodę z firmą Corning od stażu. Nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem -dziękujemy!


4.    Corning Women’s Open Day

Dzień Otwarty w firmie, który odbył się 28 marca, był kolejnym wydarzeniem promującym rozwój zawodowy kobiet – Corning Women’s Open Day.
W projekcie wzięło udział 18 studentek łódzkich uczelni wyższych. W trakcie spotkania studentki miały okazję zwiedzić fabrykę w Strykowie, część wydarzenia odbyła się w podziale na grupy: inżynieryjną, badań i rozwoju oraz zarządzania łańcuchem dostaw (SCM). W trakcie spotkań grupowych pracujące w poszczególnych działach panie opowiedziały o swojej ścieżce rozwoju, pracy w firmie Corning oraz wyzwaniach, a panowie o tym, co doceniają we współpracy z koleżankami. Studentki zapoznały się też z oferowanymi przez firmę programami stażowymi.


5.    „Dzień Inżynierek” na Politechnice Łódzkiej

W dniu 7 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, na Politechnice Łódzkiej odbył się ”Dzień Inżynierek”. W trakcie imprezy przyszłe panie inżynier dowiedziały się jak budować ścieżkę kariery oraz jak rozwijać się i odkrywać swoje talenty. Celem eventu, który zorganizowaliśmy we współpracy z Wydziałem Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej, była promocja rozwoju kobiet na kierunkach technicznych.

Podczas spotkania, wspólnie z paniami inżynier, studentki zastanawiały się nad możliwościami rozwoju zawodowego kobiet po kierunkach technicznych. Panie, które odniosły sukces, radziły młodszym koleżankom jak zaplanować ścieżkę kariery. Psycholog podpowiedział jak oprócz wiedzy technicznej rozwijać inne przydatne umiejętności, m.in. wiarę w siebie i odwagę do podejmowania nowych inicjatyw.

Wydarzenie w głównej mierze skierowane było do studentek Wydziałów Chemicznego, Mechanicznego, IFE, EEiA oraz OiZ, a na uczestniczki czekały upominki.Wydarzenia - 2013 r.

 

1.  Corning Day

W dniu 10 grudnia na Politechnice Łódzkiej odbył się Corning Day, podczas którego zaprezentowany został program współpracy pomiędzy Politechniką Łódzką a firmą Corning Optical Communications, jednym z jej najważniejszych Partnerów. Przedstawiciele Władz Rektorskich Uczelni oraz dyrekcji Corning Optical Communications przedstawili oczekiwania i plany obu stron dotyczące wzajemnej współpracy oraz wspólne przedsięwzięcia planowane
jeszcze w tym roku akademickim.

Menedżerowie przekazali studentom tematy prac dyplomowych, które mogą napisać dzięki współpracy Politechniki Łódzkiej z firmą Corning Optical Communications. Dla każdego z wydziałów przygotowano listę kilku tematów realizowanych w roku akademickim 2013/2014. W przyszłości planowane jest rozszerzenie tej współpracy. Studenci zapoznali się też z harmonogramem warsztatów z cyklu Akademii Corning Optical Communications, który stanowi kolejny ważny punkt działań planowanych w 2014 roku.
 
2.  Production Management ICPM'13


W dniach 20-22 listopada na Politechnice Łódzkiej odbyła się IV Międzynarodowa Konferencja Zarządzania Produkcją, poświęcona najnowszym trendom, wynikom badań oraz dobrym praktykom stosowanym przez polskie przedsiębiorstwa produkcyjne. Corning został Złotym Sponsorem i Partnerem tego wydarzenia.

W ramach zapoznania z dobrymi praktykami lokalnych przedsiębiorstw Dyrektor ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Pan Marek Gagis, poprowadził wykład pt. „Właściwe zdolności produkcyjne - podejmowanie decyzji w oparciu o koszty i korzyści”. Pan Marek Gagis uczestniczył też w posiedzeniu Rady Biznesowej, podczas której poruszano ważne tematy związane z oczekiwaniami pracodawców wobec absolwentów.


3.  Summer Course

Corning został Partnerem Letniego Kursu Naukowego, przygotowywanego przez  organizację studentów BEST (Board of European Students of Technology).

Kurs organizowany  na Politechnice Łódzkiej 11-19 lipca 2013r., pod hasłem „Predominate the Energy you should! Join the Jedi Academy!”, skierowany był do studentów z różnych krajów europejskich i obejmował cykl otwartych wykładów i dyskusji związanych z energią, elektroniką i energetyką.

Wśród wykładowców nie zabrakło przedstawiciela firmy Corning. Grzegorz Tosik, Kierownik Działu Badań i Rozwoju, miał okazję przedstawić uczestnikom najnowsze rozwiązania technologiczne podczas wykładu „Światłowód dla każdego? Ewolucja połączeń optycznych”.
Była to dla nas okazja do wsparcia w kształtowaniu nowego modelu europejskiego inżyniera – osoby kreatywnej, otwartej na współpracę z ludźmi z kraju, jak i z zagranicy.
4.  IX Konferencja Logistyczna
 
Corning został Głównym Partnerem IX Konferencji Logistycznej na Politechnice Łódzkiej,  podczas której mieliśmy okazję zaprezentować też własne rozwiązania logistyczne.
 
Dyrektor Logistyki, Marek Gagis, przedstawił najnowocześniejsze zasady planowania zasobów w gospodarce magazynowej naszej firmy. Zaprezentowano ofertę programów stażowych oraz planowany w przyszłym semestrze cykl warsztatów dotyczących m. in. wskaźników logistycznych.
5.  Dzień Otwarty


Corning Optical Communications już po raz kolejny zorganizował Dzień Otwarty w ramach programu „Młodzi w Łodzi” stworzonego przez Urząd Miasta Łodzi - inicjatywa „Poznaj łódzkich pracodawców”.

23 kwietnia studenci mieli wyjątkową okazję zobaczyć firmę „od wewnątrz”. W projekcie wzięło udział 19 studentów łódzkich uczelni wyższych. Uczestnicy mieli okazję poznać kluczowe obszary działalności firmy tj. jakości, badań i rozwoju, inżynierii oraz planowania.    W grupach tematycznych, pod opieką przedstawicieli danych działów, zespołowo rozwiązywali praktyczne zadania, co pozwoliło poznać im specyfikę pracy firmy. Studenci zapoznali się też z oferowanymi przez firmę programami stażowymi oraz przyjrzeli się pracy produkcji.
6.  Otwarcie FTTH

11 kwietnia 2013 r. miało miejsce uroczyste uruchomienie sieci FTTH przy Laboratorium Technik Światłowodowych Politechniki Łódzkiej pod patronatem firmy Corning.  Jest to efekt wieloletniej współpracy naszej firmy z tą uczelnią. Pilotażowa sieć światłowodowa FTTH (Fiber To The Home) to jedna z najnowocześniejszych technologii przeznaczonych dla usług szerokopasmowych oferujących szybki internet, telewizję czy usługi telefoniczne. „Cieszymy się, że dzięki tej współpracy, firma przemysłowa może w sposób aktywny wpływać na proces kształcenia przyszłych projektantów, instalatorów czy też użytkowników sieci FTTH” - Mariusz Bielawski, Plant Manager Corning Optical
Communications w Strykowie.7.  Uczestnictwo w Akademickich Targach Pracy

Corning Optical Communications kolejny raz wziął udział w Akademickich Targach Pracy. Tegoroczna, 8 już edycja, zorganizowana została 9 kwietnia 2013 r. w Łodzi - odwiedziło ją aż 17 tysięcy osób! Była to dla nas okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu, będącego często pierwszym krokiem do kariery zawodowej studentów i absolwentów z województwa łódzkiego. Na naszym stoisku można było porozmawiać z pracownikami, którzy zaczęli przygodę z firmą Corning od stażu, prezentowaliśmy też m.in. aktualne oferty pracy i staży.