Oferty pracy, Praca w PKC GROUP POLAND Sp. z o.o.

PKC GROUP POLAND Sp. z o.o.

ul.Radomska 86

27-200 Starachowice

 

 

O nas

 

PKC Group jest globalnym dostawcą wiązek elektrycznych i zintegrowanych systemów elektronicznych. Oferuje wysokiej jakości, szeroko zindywidualizowane rozwiązania dla międzynarodowych klientów, od projektu do produktu końcowego. Jesteśmy uznanym dostawcą dla przemysłu motoryzacyjnego.

INFORMACJE PODSTAWOWE

  • Dostawca dla głównych światowych marek pojazdów użytkowych
  • PKC Group funkcjonuje w dwóch obszarach: produkcja wiązek elektrycznych oraz elektronika
  • Główna siedziba Spółki znajduje się w Helsinkach
  • Zatrudnienie: 20 000 pracowników we wszystkich spółkach należących do Grupy
  • PKC Group Plc notowana jest na fińskiej GPW (NASDAQ OMX Helsinki Ltd.)

BUSSINES SEGMENTS

Wiązki elektryczne: projektowanie i produkcja dostosowanych do potrzeb klientów systemów elektrycznych i związanej z nimi elektroniki samochodowej. Produkty wykorzystywane są przede wszystkim do produkcji samochodów ciężarowych i autobusów, lekkich pojazdów rekreacyjnych, maszyn budowlanych i rolniczych, oraz maszyn leśnych. Konstrukcja produktu i efektywne zarządzanie łańcuchem dostaw odbywa się w ścisłej współpracy z klientem i zgodnie z jego wymaganiami.

Elektronika: projektowanie, produkcja i testowanie rozwiązań i systemów zasilających dla branży elektronicznej, telekomunikacyjnej oraz energetycznej. Produkty zaprojektowane i produkowane przez PKC Group są wykorzystywane m.in. do: regulacji mocy maszyn, testowania produktów elektronicznych i energooszczędnych.

 

HISTORIA PKC GROUP – NAJWAŻNIEJSZE FAKTY

W 2014 PKC obchodziła swoje 45-lecie. W ciągu tych lat niewielkie fińskie przedsiębiorstwo rozwinęło się do rozmiarów globalnej korporacji.

Więcej...
Historia firmy zaczyna się od Pohjolan Kaapeli Oy, spółki zależnej od firmy Nokia, oraz od utworzenia fabryki wiązek elektrycznych w 1969 roku w Kempele, w Finalndii. Zakład produkował systemy okablowania dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych.

W pierwszych latach, firma pozyskała dwóch znaczących klientów: Saab (Saab-Scania Valmet i Saab) i Volvo (Volvo-Auto Ab), co utorowało drogę do rozwoju i sukcesu firmy.

W 1994 roku ówczesny właściciel firmy, Nokia, postanowił skoncentrować się na biznesie telekomunikacyjnym. W efekcie tej decyzji powołano do życia nowe przedsiębiorstwo, Spółkę PK Cables Oy, od 1997 roku notowaną na giełdzie w Helsinkach.

W kolejnych latach PKC kontynuowała międzynarodowy rozwój. W 1997roku spółka utworzyła swoją pierwszą filię w Brazylii. W latach 2002 oraz 2003 PKC nabyła zakłady produkcyjne swoich dotychczasowych dostawców w Estonii oraz Rosji.

W latach silnego wzrostu PKC rozszerzyła swoją działalność na nowe kontynenty. W 2005 powołano w Azji spółkę zależną, rok wcześniej PKC rozpoczęła działalność w Ameryce Północnej. Pierwsze lata nowego millenium to okres ekspansji międzynarodowej, będącej dopiero początkiem globalnego wzrostu Grupy. W 2008 PKC przejęła od MAN Nutzfahrzeuge AG produkcję wiązek elektrycznych w Polsce. Kolejnym istotnym krokiem na drodze do wzmocnienia swojej roli w Europie Środkowej, było przejęcie Grupy Segu - dostawcy dla rynku motoryzacyjnego, posiadającego swoje lokalizacje w Niemczech, Polsce i na Ukrainie.

Najbardziej znaczące przejęcie w historii PKC miało miejsce w roku 2011. Wówczas spółka kupiła wiodącego w Ameryce Północnej producenta systemów okablowania dla pojazdów użytkowych, spółkę AEES. W wyniku przejęcia Grupy AEES przychody PKC podwoiły się, a portfolio klientów znacząco wzrosło. Nowi klienci pozyskani w wyniku tej transakcji to Daimler Trucks na, Navistar, PACCAR i Ford.

W 2012 roku siedziba PKC w Finlandii została przeniesione z Kempele do Helsinek. W tym samym czasie, w coraz większym stopniu uwaga Grupy koncentruje się na rynkach azjatyckich i silnie rozwijających się na tym kontynencie rynków pojazdów użytkowych.

Więcej na stronie: pkcgroup.com
 

lokalizacja na świecie