Prezentacje Pracodawców

Artykuły

Pierwszy krok jest najważniejszy… Co daje praktyka w firmie logistycznej?

Praktyka studencka to z reguły pierwsze zetknięcie się młodego człowieka ze środowiskiem pracy i biznesu. To możliwość sprawdzenia swoich kompetencji oraz zdobycia szeregu przydatnych w późniejszej karierze umiejętności. Jak wyglądają praktyki w firmie logistycznej? Co zyskuje student, decydując się na nie? Opowiada o tym Marta Wilmańska, Specjalista ds. HR w ROHLIG SUUS Logistics.

Pracy w logistyce przybywa, ale płace mniejsze od oczekiwań

Jak wynika z raportu międzynarodowej giełdy transportowej Teleroute, od początku tego roku sytuacja w branży transportowej systematycznie się poprawia. Widoczny wzrost zamówień spowodował też zwiększone zapotrzebowanie na nowych pracowników, co potwierdzają dane serwisu Pracuj.pl.

Praca w transporcie i logistyce

Rozwiązania logistyczne oferowane przez kompetentnych operatorów powinny przynosić oszczędności wynikające z optymalizacji łańcucha dostaw lub optymalizacji procesu logistycznego na jakimś odcinku łańcucha.

Manager dojrzały osobowościowo

Ładunki, planowanie tras, koordynowanie wszystkich etapów dostarczenia przesyłki, stały kontakt z klientami - to codzienność w pracy logistyków i spedytorów.

Na rynku

W najlepszej sytuacji są osoby z wyższym wykształceniem ekonomicznym i technicznym, których wiedza i umiejętności pozwolą na pracę przy wprowadzaniu nowych rozwiązań dotyczących całego łańcucha dostaw.

Realizator czy wizjoner?

Logistyk nie ma łatwego życia. Nie dość, że jego praca jest trudna i wymagająca, to jeszcze musi ciągle odpowiadać na pytania: "A czym się właściwie zajmujesz?".

Skorzystaj z pomocy Architektów Kariery

Zarobki w branży

Sprawdź, ile można zarobić pracując w branży logistycznej!

Okiem eksperta

Czy polskie firmy mogą być konkurencyjne na rynku przewozów międzynarodowych? Czy firmy wolą zatrudniać specjalistów w wąskiej dziedzinie czy stawiają na szeroką wiedzę o logistyce?