Lista zawodów

Poniższa "baza zawodów" utworzona została z artykułów, które pojawiały się na stronach Pracuj.pl i przewodnikach - "Pracodawcy", "Kariera w branży faramceutycznej", "Finanse i bankowość". Materiały te powstały na podstawie rozmów z ludźmi, którzy w danym momencie pracowali na określonym stanowisku. W tej chwili ich kariera zawodowa może wyglądać inaczej, pracować mogą w innych firmach i specjalnościach. Ale informacje związane z charakterem ich pracy nadal są aktualne.

Przeglądając "bazę" trzeba mieć na uwadze, że każdy opis naznaczony jest specyfiką danej osoby, firmy i branży, w której pracowała. Nie należy więc traktować tego materiału jako "leksykonu zawodów" - trzeba wziąć pod uwagę, że obowiązki osób na takim samym (z nazwy) stanowisku mogą się diametralnie różnić.

Dla ułatwienia poruszania się po bazie, musieliśmy nieco uprościć nazwy zawodów. Może więc okazać się, że  "dyrektor ds. sprzedaży - bankowość" to w rzeczywistości "dyrektor w departamencie międzysektorowej koordynacji sprzedaży produktów".

W niektórych przypadkach przy nazwie stanowiska znajduję się również określenie branży, której opis dotyczy - zdarza się tak zwłaszcza wówczas, gdy stanowisko nie jest specyficzne dla danej branży - np. dyrektor ds. markeitngu, kierownik ds. produkcji, itd.


Account Manager - FMCG

Bardzo ważne dla nas jest budowanie i utrzymywanie szeroko pojętej współpracy z klientem. Zajmujemy się także analizą wyników sprzedażowych - mówi Karolina Palczewska, Account Manager z Procter&Gamble.

Adwokat

Do moich zadań należy obsługa transakcji w zakresie nabywania, połączeń i restrukturyzacji spółek, kupna udziałów w spółkach, nieruchomości - mówi Marcin Rogala, adwokat w kancelarii Wierzbowski Eversheds.

Agent ubezpieczeniowy

- Sam decyduję, co i kiedy robię - to wielka zaleta mojej pracy - mówi Tomasz Sobiepan, pracujący dla ING Natoniale-Nederlanden.

Analityk IT

Codzienne zadania mogą obejmować programowanie, projektowanie systemów, przygotowywanie danych do migracji, opisywanie procesów, wywiady z klientem, analizę potrzeb klienta, testowanie, tworzenie i tłumaczenie dokumentacji technicznej.

Associate - konsulting

Praca jako associate wymaga obszernej wiedzy na temat restrukturyzacji poszczególnych funkcji przedsiębiorstw, np. produkcji, łańcucha dostaw, marketingu i sprzedaży, architektury zarządczej - mówi Tomasz Kopeć z Kolaja&Partners.

Audytor

- Większość młodych ludzi zaczyna pracę w audycie po to, by po kilku latach przejść do biznesu - mówi Rafał Weralski, audytor w Grupie Mazars. - Ja zrobiłem odwrotnie, zacząłem od biznesu.

Audytor - starszy konsultant

Ania Złocka pracuje jako starszy konsultant w dziale audytu i doradztwa księgowego w PricewaterhouseCoopers. - Ta praca wymaga dobrej samoorganizacji - mówi. - Mile widziane jest również zainteresowanie finansami.

Audytor - szef misji

Wojciech Karp od pięciu lat pracuje w dziale audytu międzynarodowej firmy Mazars & Guérard Audyt. - Nie ma tu miejsca na nudę - mówi.

Copywriter

Słowo "kreatywność", obok "motywacja" i "komunikatywność", należy do ulubionych wśród specjalistów od HR-u. Kreatywny powinien być przedstawiciel handlowy, dyrektor, programista i asystentka. Każdy stara się więc udowodnić, że kreatywny jest. Copywriter musi być kreatywny.

Dentysta

W Polsce jeden dentysta przypada na około 1200 mieszkańców. To dwukrotnie mniej, niż powinno, aby dentyści mogli ze spokojem myśleć o swojej ekonomicznej przyszłości. Rekord należy do Lublina - każde 900 osób "ma" swojego stomatologa.

Doradca finansowy

- To praca dla osób lubiących kontakt z ludźmi i chcących im pomagać – mówi Iwona Grodek z firmy doradztwa finansowego Expander.

Doradca finansowy 2

Moim zadaniem jest nie tylko poinformować klienta o dostępności kredytu, ale wytłumaczyć, jakie rozwiązanie będzie korzystne i jakie ma inne możliwości - mówi Mateusz Mizera, doradca finansowy Open Finance.

Doradca inwestycyjny

- Lepiej nie myśleć o pieniądzach, którymi się obraca. To są ogromne kwoty – mówi Michał Woźniak, fund manager z Credit Suisse Asset Management.

Doradca medyczny

Doradca medyczny często mylony jest z przedstawicielem medycznym. Ale to dwa inne zawody. Różnią się nie tylko zakresem obowiązków, ale i wymaganiami stawianymi kandydatom na te stanowiska.

Dyrektor centrum dystrybucyjnego

– Związanie się logistyką było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu zawodowym – mówi Michał Seńczuk, Dyrektor Centrum Dystrybucji w firmie Jeronimo Martins Dystrybucja Sp. z o.o.

Dyrektor ds. handlowych - logistyka

- Dobry spedytor sprzedaje przede wszystkim swój urok osobisty – uważa Sławomir Bogiel, dyrektor handlowy w Pekaes Multi-Spedytor – podobnie jak w przypadku innych usług.

Dyrektor ds. marketingu - bankowość

Mówią o mnie rewolucjonista – ostatnio w biurze sprezentowano mi koszulkę z Che Guewarą – śmieje się Bartosz Brzozowski, Dyrektor Departamentu Marketingu MultiBanku.

Dyrektor ds. marketingu - hotelarstwo

Najpierw była asystentką zarządu, potem krótko praktykantką w hotelu Marriott w Monachium. Po powrocie do kraju awansowała na... członka zarządu i dyrektora marketingu sieci hoteli Diament. – Czuję odpowiedzialność – mówi Hania Kukowka, lat 26.

Dyrektor ds. marketingu - media

Tańczył w zespole ludowym i nagrywał na kasety piosenki Beatlesów. Dziś jest dyrektorem marketingu RMF FM i szefem rady nadzorczej Interia.pl. Krzysztof Nepelski odpowiada na pytania dziennikarzy pracuj.pl.

Dyrektor ds. marketingu - ubezpieczenia

Jest po japonistyce. Ale pracując z Japończykami, w ich oczach nie miała żadnego wykształcenia – w końcu tam każdy zna japoński. Dlatego musiała skończyć podyplomowo zarządzanie i marketing. I tak zaczęła się jej przygoda z marketingiem.

Dyrektor ds. personalnych - bankowość

- Na stres wywołany pracą najlepszym sposobem jest gra na gitarze i jazda na skuterze – twierdzi Wojciech Lorenc, dyrektor działu personalnego w banku Pekao S.A.

Dyrektor ds. personalnych - farmaceutyka

W tym zawodzie najważniejsza jest przyzwoitość i prawdomówność - uważa Grzegorz Sokołowski, dyrektor personalny w Polpharmie - bez tego nikt nie będzie miał zaufania do "personalnego".

Dyrektor ds. sprzedaży - bankowość 1

Była uczestnikiem kierowanego do absolwentów Programu Rozwoju Przyszłej Kadry Kierowniczej w Citibank (Poland) S.A. (obecnie Bank Handlowy w Warszawie SA - członek Citigroup).  Dziś Joanna Krombholz-Zabielska jest dyrektorem i przełożonym innego uczestnika Programu.

Dyrektor ds. sprzedaży - bankowość - 2

Mój główny obowiązek to zarządzanie siecią sprzedaży i odpowiedzialność za jej wyniki - mówi Jarosław Łęgowski, dyrektor sprzedaży w Millennium Biznes, linii biznesowej skierowanej do przedsiębiorców w Banku Millennium S.A.

Dyrektor wydziału operacyjnego domu maklerskiego

- Odpowiadam za pracę całego wydziału operacyjnego, a poza tym obsługuję swoich własnych klientów – mówi Marek Pokrywko z Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

Inspektor ds. personalnych

Jestem odpowiedzialna za prowadzenie okresowych ocen urzędników Służby Cywilnej oraz planowanie ich indywidualnego programu zawodowego.

Inżynier - telekomunikacja

Do moich obowiązków należy przede wszystkim monitorowanie sieci telekomunikacyjnej. Odpowiadam za diagnozowanie problemów, które występują na łączach dla klientów - mówi Sławomir Janiewicz, inżynier działu technicznego w GTS Energis.

Inżynier systemowy - IT

Moim zadaniem jest dostarczanie wsparcia technicznego, niezbędnego podczas implementacji i integracji rozwiązań. W codziennej pracy koncentruję się na współpracy ze specjalistami zajmującymi się tworzeniem rozwiązań IT.

Kierownik biura podróży

Praca w biurze podróży wiąże się z wielką odpowiedzialnością wobec klientów – mówi Marzenna Myrcha, kierownik biura TUI w Warszawie – przecież w większości przypadków sprzedajemy im coś, czego nie mogą obejrzeć przed podjęciem decyzji.

Kierownik działu analityki i utrzymania - telekomunikacja

Kandydat zaraz po studiach? Jeżeli z praktyką, czemu nie – mówi Stanisław Orzeł, kierownik Działu Analityki i Utrzymania w Biurze Rozwoju w Pionie Technologii Informatycznych PTK Centertel.

Kierownik działu badań rynku - media

- Badania rynku to tylko część, ale za to bardzo ważna, marketingu – mówi Marta Rybicka, kierownik działu badań rynku w wydawnictwie prasowym Axel Springer.

Kierownik działu dużych przedsiębiorstw - bankowość

- Pracując w corporate banking można poznać niemal wszystkie obszary, w jakich działają banki i instytucje finansowe – mówi Agnieszka Konarzewska-Włodarczyk z BNP Paribas.

Kierownik działu inżynierii przemysłowej - FMCG

Sprawa jest jasna - nasze fabryki muszą być w pełnej gotowości 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Muszą... i są – twierdzi Krzysztof Dyner z Masterfoods Polska.

Kierownik działu technicznego - budownictwo

Największym problemem wchodzących na rynek pracy inżynierów jest brak uprawnień do kierowania budową – uważają Ewa Kuczkowska i Beata Łomicka z Działu Technicznego spółki  Dromost-Płock.

Kierownik ds. logistyki - FMCG

Dobry logistyk musi być świetnym mediatorem - mówi Tomasz Klima, kierownik ds. logistyki w browarze Żywiec - i znać się "na wszystkim" - produkcji, marketingu, sprzedaży...

Kierownik ds. produkcji - motoryzacja

- Jeżeli ktoś nie jest w stanie zrozumieć wymogów dotyczących jakości i zaangażowania w pracę, to niestety, nie ma dla niego miejsca w moim zespole – mówi Maciej Gwóźdź z firmy motoryzacyjnej TRW

Kierownik ds. relacji pracowniczych

- Najtrudniejszym zadaniem jest bycie obiektywnym - o pracy w dziale Human Resources (zarządzanie zasobami ludzkimi) Opel Polska opowiada Agnieszka Zacher - Łanowska, szef sekcji ds. Relacji Pracowniczych

Kierownik ds. rozwoju biznesu - farmaceutyka

- Cuda się zdarzają, ale trudno mi sobie wyobrazić, żeby osoba bez doświadczenia w branży farmaceutycznej została przyjęta na moje stanowisko – mówi Krzysztof Powolny, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu w firmie Pfizer.

Kierownik ds. spedycji krajowej

- Zajmuję się nie tylko sprawami kosztów transportu, ale również sprzedażowym aspektem spedycji – współpracą z klientami, negocjacją kontraktów, zarządzaniem pracownikami - mówi Maciej Rogowski, kierownik spedycji krajowej w C. Hartwig.

Kierownik projektu - organizacje pozarządowe 1

Bardzo się cieszę z tego, że robię to, co potrafię, codziennie uczę się czegoś nowego i z każdym dniem staje się lepszą „propozycją” dla pracodawcy – mówi Michał Bagrowski z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Teatr Grodzki”.

Kierownik projektu 2

Zajmuję się np. organizowaniem Międzynarodowej Wymiany Młodzieży o tematyce teatralnej z uczestnikami z Finlandii, Niemiec, Francji, Anglii i Polski. Projekt będzie realizowany w październiku, ale planowanie zaczęło się już w czerwcu - mówi Aleksandra Tomaka z Centrum Wymiany Młodzieży w Gdyni.

Kierownik projektu - telekomunikacja

- Nie widać końca rozwoju branży telekomunikacyjnej - mówi Krzysztof Kaczmarek, kierownik ds. projektu GPRS w Polkomtel S.A. – Powinno to cieszyć zarówno pracowników, jak i kandydatów do pracy w tym sektorze gospodarki.

Kierownik sklepu

Bywa, że razem z innymi pracownikami rozładowujemy towar – mówi Michał Pióro, kierownik sklepu IKEA w Jankach koło Warszawy – jak jest robota, to nie ma znaczenia, czy jestem szefem czy sprzedawcą.

Koordynator ds. informacji prawnej - organizacje pozarządowe

Oprócz stałego monitorowania zmian w prawie, aktualizacji informacji, koordynuję prace zespołu redakcyjnego złożonego z doradców pracujących w biurach, którzy zostali włączeni w prace nad systemem informacyjnym - mówi Joanna Malarczyk, koordynatorka ds. informacji prawnej w Związku Biur Porad Obywatelskich.

Konsultant - senior associate

Trzeba być pewnym, że się tego rzeczywiście chce – o pracy w konsultingu mówią Barbara Smalska i Tomasz Kość z The Boston Consulting Group – to ciekawa, ale ciężka i trudna praca.

Kontroler finansowy

- Jeśli ktoś chce zajmować się jakąś dziedziną finansów, moim zdaniem powinien przynajmniej orientować się w innych dziedzinach – mówi Gracjan Fiedorowicz, kontroler finansowy w PT Services.

Logistyk - wojsko

Ukończyła pięć lat temu brytyjską szkołę wojskową – Royal Military Academy Sandhurst. Dziś zajmuje się logistyką brytyjskiej armii.

Menedżer ds. produktu - IT

- Sukcesem jest każdy bezawaryjnie działający system, każde udane wdrożenie – twierdzi Łukasz Hankus, Product Manager IT pracujący w portalu Onet.pl

Menedżer ds. ryzyka - bankowość

- Ryzyko towarzyszy nam zarówno w działalności biznesowej jak i w życiu prywatnym, dobrze więc wiedzieć, jak je ograniczyć i jak się przed nim bronić – mówi Janusz Giersz z Banku Millennium SA.

Menedżer ds. sprzedaży - FMCG 1

Jeśli ktoś będąc w hipermarkecie patrzy i myśli – ja bym ten towar ustawił inaczej – to jest potencjalnie dobrym kandydatem do działu sprzedaży - mówi Grażyna Rzehak, Category Development Manager w Unilever Polska

Menedżer ds. sprzedaży - FMCG 2

- To nie tylko negocjacje i sprzedaż, ale także poznawanie i spełnianie oczekiwań klientów i konsumentów – tak o nowoczesnym handlu mówi Jan Suchocki, Category Development Manager w Unilever Polska.

Menedżer projektu

Wzrost znaczenia projektów w zarządzaniu przedsiębiorstwem w ostatnich dziesięciu latach spowodował pojawienie się na rynku pracy nowej profesji – menedżera projektu, project managera

Menedżer projektu - konsulting

- Zajmujemy się sprawami naprawdę istotnymi - mówi Anna Chilczuk, menedżer w McKinsey & Company.

Menedżer restauracji

Teresa Wiełłowicz jest menedżerem restauracji i barów w warszawskim hotelu Marriott. – Na pewno nie zmieniłabym pracy, choć nie jest łatwa, przynosi bardzo dużo radości – mówi.

Menedżer technologii informatycznych - konsulting

– Konsultant musi umieć „zarazić” innych swoim optymizmem i wiarą w sukces – mówi Dariusz Stolarczyk, menedżer w firmie konsultingowej Accenture.

Młodszy menedżer produktu - farmaceutyka

Brak wykształcenia medycznego nie może być powodem obaw przed podjęciem pracy w branży farmaceutycznej – mówi Sylwia Kuran-Ławniczak, Junior Product Manager w firmie Sanofi-Synthelabo.

Młodszy prawnik

Zajmuję się przygotowywaniem umów, pism procesowych, dokonuję oceny prawnej dokumentów, odpowiadam na pytania klientów - mówi Gabriela Podgórska, młodszy prawnik w kancelarii Linklaters.

Monitor badań klinicznych

Wykształcenie medyczne lub biologiczne, prawo jazdy, znajomość języka angielskiego i gotowość do podróżowania – to podstawowe wymogi, jakie firmy farmaceutyczne stawiają kandydatom na monitora badań klinicznych.

Podinspektor ds. integracji europejskiej

Zajmuję się przede wszystkim pozyskiwaniem zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji – zarówno tzw. „twardych”, jak i „miękkich”.

Policjant

1350 brutto to początkowa płaca policjanta. Średnią krajową osiąga na czwartym stopniu służbowym, jako kierownik rewiru. Za to naraża życie swoje, odpowiada za cudze, pracuje po nocach. Za to emerytura - po 15 latach pracy.

Pośrednik w obrocie nieruchomościami

Pośrednik w obrocie nieruchomościami to niewdzięczny zawód. Musi pogodzić całkiem sprzeczne interesy sprzedającego i kupującego mieszkanie lub biuro tak, aby obie strony były zadowolone. I on sam też.

Prawnik

- Wykazujemy niezgodność przepisów podatkowych z konstytucją – tak o jednym ze swoich zadań mówi Radosław Góral prawnik w kancelarii Chadbourne&Parke.

Prezes - IT

- Najgorsze w branży już mamy za sobą – mówi Tomasz Bochenek, prezes Microsoft Polska – ale na „złote lata” trzeba jeszcze poczekać.

Prezes - konsulting

- Moja praca w konsultingu to przypadek – mówi Jan Maciejewicz, prezes polskiego oddziału A.T. Kearney – byłem po prostu odpowiednio przygotowany, aby się tym zająć. Ale nie planowałem tego.

Prezes - organizacje pozarządowe

Paweł Jordan jest Prezesem Biura Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych. – Trzeba umieć zachować balans radosnej twórczości – mówi.

Przedstawiciel handlowy

To już nie sprzedaż – to doradztwo. W ostatnich miesiącach zaszły duże zmiany w pracy przedstawicieli handlowych. Mniej przedstawicieli jeździ z towarem po Polsce. Powód? Ciągły rozwój sieci hiper- i supermarketów.

Przedstawiciel medyczny

Przedstawiciel medyczny to zawód wymagający nie tylko doskonałych umiejętności interpersonalnych, ale i wiedzy na temat oferowanych produktów. Firmy farmaceutyczne zatrudniają na to stanowisko nie tylko absolwentów medycyny i farmacji ale też innych kierunków pokrewnych.

Przedstawiciel medyczny 2

Wyjeżdżając rano jesteśmy w stanie zaplanować tylko miejsca, do których jedziemy. Reszta jest wielką niewiadomą – mówi Anna Gawłowska, przedstawiciel medyczny firmy Krka, pracująca we Wrocławiu.

Przedstawiciel medyczny 3

W tym zawodzie uczyć się trzeba przez cały czas. Oprócz usystematyzowania wiedzy ze szkolenia i broszur informacyjnych o lekach, trzeba systematycznie przygotowywać się do pracy - Aneta Banach, przedstawiciel medyczny z Berlin-Chemie/Menarini

Radca prawny

Aleksander Hetko jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie energetycznym i ochrony środowiska. Ale nie od tego rozpoczynał pracę prawnika.

Radca prawny - senior associate

- To zawód, który wymaga nieustannego doskonalenia – mówi o swojej pracy Michał Mieciński, radca prawny w międzynarodowej kancelarii prawnej Linklaters

Regionalny kierownik ds. sprzedaży - bankowość

- Pozyskanie jednego, dwóch dobrych klientów w miesiącu pozwala uzyskać całkiem przyzwoity zarobek. Ale to wymaga sporo pracy – mówi Andrzej Sałek, kierownik obszaru w firmie Xelion Doradcy Finansowi.

Regionalny kierownik sprzedaży - farmaceutyka

Zanim zacząłem pracę w US Pharmacia, pracowałem w branży farmaceutycznej ponad siedem lat – mówi Jacek Sowiński, regionalny kierownik sprzedaży w US Pharmacia.

Regionalny kierownik sprzedaży - telekomunikacja

Nadzoruję wyniki handlowe dwóch działów firmy, biorę udział w rekrutacji nowych pracowników, przeprowadzam wewnętrzne szkolenia produktowe - mówi Jacek Piątkowski, regionalny kierownik sprzedaży w eTel.

Rzecznik prasowy

- Tę pracę trzeba lubić, żeby nie pluć sobie w brodę, gdy czasem w weekend albo po godzinach musisz wrócić do firmy, bo nagle dzwoni telefon, że zdarzyło się coś ważnego – mówi Robert Niczewski, były szef działu PR i rzecznik Polskiej Telefonii Cyfrowej, obecnie pracujący za granicą.

Specjalista ds. sprzedaży - logistyka

- Specyfiki pracy w logistyce nie sposób streścić w kilku zdaniach – mówi Hanna Sieminowicz z LCS Logistics – Zakres obowiązków jest bardzo obszerny.

Specjalista ds. telekomunikacji - główny specjalista w pionie multimediów

- Sama technika nie może stworzyć produktu w oderwaniu od rynku i wiedzy marketingowej – mówi Błażej Ciesielski, główny specjalista w Pionie Multimediów Departamentu Dostępu do Internetu Telekomunikacji Polskiej S.A.

Spedytor

- Wymagano komunikatywności, gdyż praca ta polega na stałym kontakcie z klientami. Niezbędnym warunkiem była ponadto znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym - mówi Łukasz Darka, spedytor w Hellmann Worldwide Logistics

Starszy konsultant - konsulting

Najpierw prowadził szkołę lotnictwa, był instruktorem samolotowym. Teraz pracuje jako Pricncipal Consultant w dziale Management Consulting Services. Wdrażał m.in. system produkcji piwa E.B. i system informatyczny Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Starszy specjalista ds. sprzedaży - ubezpieczenia

Do moich podstawowych zadań należy planowanie i opracowywanie zasad akcji promujących sprzedaż naszych ubezpieczeń.

Territory Account Manager - FMCG

Do moich obowiązków należy współpraca z klientami hurtowymi na określonym terenie i realizacja polityki Masterfoods Polska wobec odbiorców hurtowych - mówi Mariusz Kucharczyk, Territory Account Manager w Masterfoods Polska.

Trener

Jeśli trener chce mieć zajęcie, to sam najczęściej musi sprzedawać klientom swoje szkolenia. W jednym miesiącu może zarobić kilka tysięcy złotych, a w drugim nic. Stawki za dzień szkolenia autorytetu działającego indywidualnie przekraczają nierzadko 5000 zł.

Urzędnik - dyrektor departamentu kadr

- Nasi pracownicy już po trzech miesiącach stają się specjalistami w zakresie unijnych działań i procedur – mówi Małgorzata Konopacka, dyrektor departamentu kadr Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Urzędnik - główny specjalista w departamencie kontroli skarbowej

- Nie jest to miejsce dla kogoś, kto jest w gorącej wodzie kąpany – o pracy w Ministerstwie Finansów mówi Robert Napora, główny specjalista w Departamencie Kontroli Skarbowej.

Urzędnik - starszy inspektor w wydziale polityki społecznej

Czasem nawet nie mamy chwili oddechu – mówi Agnieszka Bernaś, starszy inspektor w Wydziale Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.

Windykator

- Praca w windykacji wzbudza mieszane uczucia, często rodzi nieufność, jest niezrozumiała. A zapotrzebowanie na usługi windykacyjne jest następstwem gospodarki rynkowej i powszechnego zawierania umów, które skutkują finansowo – uważa Anna Witkowska, kierownik działu windykacji w Provident Polska S.A. – Praca ta daje satysfakcję z dobrze wykonywanych obowiązków i - co ważne - wymierne efekty.

Zastępca dyrektora ds. obsługi klienta - reklama

Reklama to praca zespołowa – mówi Dorota Mierzejewska z agencji reklamowej McCann – Erickson.

Zastępca prezesa - konsulting

- To bardzo ciekawy zawód dający możliwość szybkiego rozwoju kariery i poznania fascynujących zagadnień – tak o zawodzie konsultanta mówi Dariusz Kraszewski, partner i wiceprezes zarządu w Andersen Business Consulting.

Zastępca prezesa - organizacje pozarządowe

- Tu nie wystarczy chęć pracy, trzeba mieć prawdziwą pasję – o pracy w Fundacji Centrum Promocji Kobiet opowiada Daria Sowińska-Milewska