praca, oferty pracyPhilip Morris International (PMI), jest jedną z wiodących firm tytoniowych na świecie. Philip Morris International ma obecnie ponad 15% udziału w międzynarodowym rynku tytoniowym. Firma zatrudnia około 80 tysięcy ludzi na całym świecie oraz posiada udziały, zarządza lub jest właścicielem ponad 50 fabryk. Jej spółki zależne produkują i wprowadzają na rynek papierosy w ponad 160 krajach.

Philip Morris w Polsce prowadzi działalność przez cztery spółki: Philip Morris Polska S.A., zajmującą się produkcją wyrobów tytoniowych na rynek krajowy i rynki zagraniczne; Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o., zajmującą się sprzedażą, dystrybucją i marketingiem produktów na rynek krajowy Philip Morris Polska Tobacco Sp. z o.o., zajmującą się kontraktacją, skupem
i przetwarzaniem tytoniu oraz PMI Service Center Europe Sp. z o.o. zajmującą się obsługą europejskich oddziałów Philip Morris.

Powyższe spółki wchodzą w skład grupy kapitałowej Philip Morris International, Inc. Philip Morris w Polsce jest liderem na krajowym rynku wyrobów tytoniowych mając 38,3% udziału (źródło: Nielsen 2007). Produkujemy sześć z dziesięciu najlepiej sprzedających się marek papierosów w kraju. Spółki zależne Philip Morris International w Polsce zatrudniają łącznie ponad 3000 osób. Ponad 700 polskich firm dostarcza nam swoje produkty i usługi. Od prywatyzacji zakładów przemysłu tytoniowego w Krakowie (w 1996 roku), zainwestowaliśmy ponad 500 milionów USD w rozwój naszej działalności. W marcu 2006 roku otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie „Pracodawca Roku 2005 - edycja małopolska”, a w maju ubiegłego roku, zostaliśmy wyróżnieni jako NAJLEPSZY PRACODAWCA 2007/8, w rankingu BIUR KARIER w III edycji Ogólnopolskiego Rankingu Kariera
z Pracodawcą.

praca, oferty pracy

Na pytania odpowiadają pracownicy Philip Morris

Witam,

Jestem studentką V roku technologii żywności na UR w Krakowie. Moje pytanie dotyczy praktyk / stażu, a mianowicie do jakich działów najlepiej składać podanie po technologii żywności i od kiedy najlepiej zacząć aplikować. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nick: agnieszka

Pani Agnieszko, Niestety w swojej ofercie praktyk i staży nie mamy takiego działu, który moglibyśmy Pani zaoferować.

Poszukuje od zaraz pracy.Jestem z wykształcenia ekonomista z dużym doświadczeniem zawodowym.Czy jest szansa na podjęcie u państwa pracy na etat od zaraz.

Nick: krysia+wenus@interia.pl

Witam serdecznie, Wszystkie nasze aktualne oferty pracy można znaleźć na stronie www.pmicareers.pl. Zachęcam do aplikowania.

Witam.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość i obecnie podejmuje studia magisterskie. Niestety nie mam doświadczenia zawodowego w tym kierunku, czy zatem ta oferta pracy jest dla mnie? Czy sa szkolenia? Pozdrawiam serdecznie.

Nick: Angel

Witam,

Niestety nie wiem, którą ofertę ma Pani na myśli, ale w każdej są określone szczegółowo wymagania. Na niektóre stanowiska wymagane jest doświadczenie, natomiast na inne jest ono tylko dodatkowym atutem. Niemniej jednak, zatrudnienie na jakimkolwiek stanowisku, zawsze przewiduje odbycie określonych szkoleń.

Witam!

Chciałabym rozpocząć i kontynuować swoją ścieżkę zawodową w Philip Morris Polska S.A,jakie powinnam spełniać podstawowe kryteria aby móc dołączyć do grona zadowolonych pracowników firmy? Na jakie stanowiska pracy można składać obecnie swoje aplikację?

Miło pozdrawiam
Lucyna

Nick: luctom8@wp.pl

Pani Lucyno,

Dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszą firmą. Wszystkie nasze aktualne oferty pracy znajdzie Pani na naszej stronie www.pmicareers.pl. Każda oferta też ma ściśle określone wymagania.

Witam,

mam na imie Beata, obecnie studiuje w Stanach Zjednoczonych MBA dwie specializacje w ksiegowosci i finansach, planuje wrocic do kraju w nastepnym roku. Moje pytanie dotyczy glownie samego procesu rekrutacyjnego, czy jest mozliwe ubieganie sie o prace ze Stanow, oraz jakie doswiadczenie zawodowe byloby przez was wymagane? Jakie pozycje w firmie moglibyscie mi zaproponowac? Z gory dziekuje za pomoc i Panstwa czas.

Beata Nick: bea

Pani Beato,

O pracę można się także ubiegać zza granicy. Pierwszy krok to zarejestrowanie się na naszej stronie www.pmicareers.pl i złożenie aplikacji na wybrane stanowisko. W przypadku poszczególnych stanowisk jest ściśle określone jakiego rodzaju doświadczenia wymagamy. Z działu finansowego/księgowego najczęściej oferujemy stanowiska z zakresu płatności, należności, księgi głównej, itp. Nasza strona rekrutacyjna jest na bieżąco uaktualniana o nowe oferty pracy.

Szanowni Państwo,

Aktualnie poszukuję pracy w audycie wewnętrznym. Mam 3-letnie doświadczenie w tej dziedzinie, zdobyte w Ernst & Young Business Advisory, gdzie realizowałem projekty dla klientów z różnych branż. Poza typowymi projektami audytowymi, realizowałem także projekty doradcze i wdrożeniowe, zarówno z zakresu audytu wewnętrznego, jak i Sarbanes-Oxley Act, a także audyty dochodzeniowe.

Czy w Państwa firmie funkcjonuje dział audytu wewnętrznego, czy też zakupujecie Państwo tą usługę od zewnętrznego dostawcy? Jeżeli taki dział istnieje u Państwa to czy jest on na poziomie lokalnym, czy też globalnym (wizyty audytorów regionalnych) i czy istnieje możliwość zatrudnienia u Państwa we wskazanej dziedzinie.

Z poważaniem,

Nick: michal.sitkiewicz@wp.pl

Witam serdecznie,

W przypadku audytu wewnętrznego funkcjonuje on zarówno globalnie, jak i lokalnie w zależności od określonej komórki. W Krakowie mamy zlokalizowany dział tzw. audytu wewnętrznego, który działa raczej lokalnie, ponieważ obejmuje kontrolę procesów przebiegających w ramach PMI Service Center Europe Sp. z o.o. Niemniej jednak w ramach PMI działa także audyt globalny, który jest zupełnie niezależną komórką odpowiedzialną za kontrolę procesów całej korporacji. Niestety w tym momencie nie mamy wolnych stanowisk ww. obszarach, ale zachęcam do odwiedzania naszej strony www.pmicareers.com, ponieważ zamieszczamy tam na bieżąco wszystkie aktualne ofert pracy.

Witam,

Jestem tegorocznym absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wroclawiu, wydzialu inzynieryjno ekonomicznego. Interesuje sie różnymi zagadnieniami związanymi z finansami i w zwiazku z tym odbylem podczas studiów dwie praktyki. Pierwsza w pionie finansowym Budimex SA, druga w Smet Chocolates Poland. Chcialbym sie dowiedziec czy poszukują Państwo jakiegos pracownika do działu finansowego... pozdrawiam, Łukasz

Nick: lukasz

Panie Łukaszu, Wszystkie nasze aktualne ogłoszenia może Pan znaleźć na naszej stronie www.pmicareers.com. W związku z ciągłym rozwojem działu finansowego bardzo często zamieszczamy oferty pracy z tej dziedziny.

Witam!

Interesuje mnie praca w Państwa Firmie, Jestem studentem V roku prawa KUL, odbyłem 10 miesięczny staż w Urzędzie Gminy jako asystent Wójta, byłem członkiem zespołu dla osób prowadzących i zakładających dział. gosp. Jako działacz w organizacji pozarządowej min. popierającej prawa palaczy (do wolnego publicznego palenia) mogę się przydać państwa firmie, np: przy ewentualnych procesach sądowych. Interesuje mnie praca administracyjno-biurowa. Jeśli państwo będa zainteresowani proszę o kontakt. piotrf500@wp.pl

Pozdrawiam!
Nick: Petrus

Panie Piotrze, Niestety w obecnej chwili nie mamy wolnych stanowisk w dziale prawnym, ale zachęcam do odwiedzania naszej strony www.pmicareers.com, gdzie na bieżąco zamieszczamy aktualne oferty pracy.