Corning Cable Systems Polska

Adres:
Smolice 1 E
95- 010 Stryków

Tel.: (042) 230 11 00
Fax. (042) 230 11 01

www:
www.corning.com/careers
www.corningcablesystems.com

e-mail:
rekrutacja@corning.com 

Oferty pracy pracodawcy

Chcesz pracować w tej firmie?
Sprawdź najnowsze oferty pracy.

Zobacz oferty

Śledź oferty pracodawcy

Zapisz się, aby otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach pracy tego pracodawcy

Zapisz się

Historia firmy Corning

Jakość, funkcjonalność produktu, jego ścisłe dopasowanie do oczekiwań klienta to wyznaczniki sukcesu każdej firmy. To również zasady, jakimi w swej działalności już od ponad wieku kieruje się firma Corning. Przez większą część z blisko 160-letniej historii Corning Incorporated działał w miejscowości Corning, w stanie Nowy Jork, stąd też pochodzi nazwa firmy. W 1851 roku, Pan Amory Houghton zainwestował w produkcję szkła, gdyż uznał je za cenny materiał budowlany. Jego synowie, którzy rozpoczęli tradycję badań naukowych Corninga i rozwój produktów ze szkła, sprawili, że firma stała się dobrze prosperującym koncernem. Szybki rozwój przedsiębiorstwa, wkraczanie na nowe obszary rodzącego się przemysłu, a także aktywne uczestniczenie w procesie tworzenia się ówczesnych zdobyczy techniki, zagwarantowało firmie stabilną i wiodącą pozycję rynkową. Możliwości firmy docenił w 1879 roku Thomas Edison, składając w fabryce specjalne zamówienie na pierwszą osłonę żarówki elektrycznej. Zdobyty potencjał i doświadczenie, a także determinacja właścicieli w realizacji założonych celów przyczyniły się do uruchomienia w 1926 roku masowej produkcji żarówek.

praca, oferty pracy
W poczet kolejnych, niebagatelnych dokonań przedsiębiorstwa Corning można z pewnością zaliczyć: rozpoczęcie w latach 40-tych masowej produkcji szklanych kineskopów telewizyjnych czy wyprodukowanie największego na świecie lustra teleskopowego. Natomiast rok 1961 był rokiem przełomu nie tylko dla całej ludzkości - pierwszy zakończony sukcesem amerykański lot załogowy – ale i dla Corninga, który wyposażył statek kosmiczny Merkury w specjalne okna.   W roku 1970 naukowcy z Corninga opracowali pierwszy sprzedawany na rynku światłowód do przesyłania informacji na duże odległości. Realizowane z uporem i determinacją założenia wzrostu konkurencyjności, przyczyniły się do sukcesu rynkowego firmy. Obecnie Corning jest jednym z największych producentów włókien światłowodowych, kabli, ekranów ciekłokrystalicznych oraz wkładów do katalizatorów.Corning Cable Systems
został utworzony przez Corning Incorporated w 2000 roku, jako globalna grupa składająca się z kilku nowo nabytych zakładów kabli i osprzętu telekomunikacyjnego mających różne pochodzenie. Corning Cable Systems całkowicie należy do Corning Incorporated i jest częścią jego segmentu telekomunikacyjnego. W strukturze działalności spółki podstawę stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań światłowodowych i produktów miedzianych dla sieci telekomunikacyjnych. W tej dziedzinie, dzięki postawieniu na stały rozwój jakościowy i technologiczny oferowanych produktów, firma może poszczycić się mianem lidera.  

Będąc firmą globalną, o niezwykle rozbudowanej infrastrukturze, Corning Cable Systems ukierunkowana jest na efektywne działanie w poszczególnych rejonach świata. Ogólnoświatowa działalność związana z produkcją kabli światłowodowych i osprzętu telekomunikacyjnego w ponad 20 krajach, zarządzana jest w centrali znajdującej się w Hickory w Północnej Karolinie, zaś działalność regionalna w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce podlega centrali w Berlinie.

W roku 2001 Corning Cable Systems rozszerzył swoją ogólnoświatową działalność w zakresie produkcji osprzętu i urządzeń dla przemysłu telekomunikacyjnego, otwierając zakład w Łodzi. W 2006 roku w Strykowie pod Łodzią został wybudowany nowy zakład, w celu sprostania narastającym potrzebom klienta. W obiekcie tym znajdują się pomieszczenia produkcyjne i usługowe, w których wytwarzana jest pełna gama wiodących produktów telekomunikacyjnych Corning Cable Systems oraz ośrodek badawczo-rozwojowy.