Lektury do pracy

Pomagają znaleźć pracę, rozwijać umiejętności zawodowe i zarządzać pracownikami.

Książki o karierze

7 nawyków skutecznego działania

Jeśli sukces, czy to w pracy, czy to w życiu, jest dziełem przypadku, to równie przypadkowo zmieni się w porażkę. Sukces zbudowany na nawykach, powtarzanych dzień po dniu, jest trwały i przynosi prawdziwą radość.

Profesjonalna Firma Usługowa

Profesjonalna Firma Usługowa wykonuje za każdym razem pracę wartą swej ceny (wysokiej) - i to w sposób czadowy! Niezależnie czy taką Firmą jest wielka korporacja, spory dział, niewielki projekt lub pojedynczy specjalista.

Business lunch

Lunch to w polskich warunkach najlepszy sposób, żeby poznać bliżej kogoś ciekawego. Może być to prezes, potencjalny klient, obecny ważny klient, dziennikarz lub przyszły pracownik. Lunch działa za każdym razem.

Książki o asertywności

Szermierka słowna. 100 rad mistrzów ciętej riposty

Precz z potulnymi trusiami w pracy! Dość milczącej zgody na obrażanie i wyśmiewanie przez przełożonych! Dość chamskich odzywek klientów! Czas wziąć sprawy w swoje ręce i nauczyć się sztuki błyskotliwej riposty.

Siła pozytywnego NIE

Mówienie NIE jest dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niewłaściwie użyte ma wielką siłę niszczącą. NIE pozytywne, oparte na TAK dla jakiejś wyższej wartości, pozwala rozwiązać każdy konflikt bez strat i bez ofiar (w sensie materialnym, ludzkim, emocjonalnym).

Nie musisz tego słuchać

Dobry menedżer nie obraża podwładnych, a dobrzy podwładni nie pozwalają się obrażać. To sensowna równowaga. Obie strony muszą jednak być przygotowane - muszą wiedzieć co mogą mówić.

Książki o komunikacji

Techniki manipulacji

Nawet podstawowa znajomość technik manipulacji przyda ci się w życiu zawodowym. Nie tylko będziesz umieć się przed nią obronić, ale też gdy zajdzie potrzeba będziesz umieć z niej skorzystać w słusznej sprawie.

NLP dla Szefa czyli jak osiągać cele przy pomocy innych

Im więcej projektów realizujesz, tym bardziej część z twoich pracowników cię nie rozumie. Korzystasz bowiem ze swojego stylu mówienia, który do jednych trafia, a do innych zupełnie. Właściwe użycie technik NLP pomoże ci dostosowywać komunikaty tak, aby wszyscy cię rozumieli i mieli przyjemność pracować.

Mówisz, masz

To co otrzymujesz zależy od tego co mówisz. Nie zawsze możesz mieć pod ręką gotową odpowiedź w nieprzewidzianej sytuacji. Ale zawsze możesz mieć pod ręką ściągę.

Książki o zarządzaniu

Formuła 2+2. Skuteczny coaching

Menedżer-mewa pojawia się, gdy jest problem, wrzeszczy, macha rękami i odlatuje. Efekt żaden, w dodatku nikt go nie lubi. Dzięki Formule 2+2 przestaniesz być mewą. Staniesz się menedżerem dbającym o sukces podwładnych.

Gdy góra lodowa topnieje. Wprowadzanie zmian w każdych okolicznościach

Opowiedziana w książce historia stada pingwinów pokazuje 8 niezbędnych kroków, które trzeba wykonać, aby proces zmiany zakończył się trwałym sukcesem. Humor historii pomaga zrozumieć co trzeba zrobić i dlaczego.

Kto zabrał mój ser?

Zmiany przychodzą zawsze. Nie da się przed nimi zabezpieczyć. Dlatego najważniejsze jest jak zachowasz się w nowej sytuacji. Ta pogodna historia pokaże ci jak zmienić sposób myślenia o zmianach.

Książki o finansach

Sztuka osiągania zysku

Nie istnieje jedna droga do osiągania zysku przez firmy - jest ich 23. Którą wybrać? To zależy od tego jak firma radzi sobie w kontaktach z klientami, jak projektuje produkty oraz jak zarządza operacyjnie.

Bogaty ojciec, biedny ojciec

Przeznaczeniem człowieka nie jest co najmniej 8-godzinna praca w wyścigu szczurów do osiągnięcia wieku emerytalnego. Spełnienie marzeń życiowych jest możliwe - pod warunkiem posiadania i używania inteligencji finansowej.

Przelicz to na pieniądze. Jak skutecznie zwiększyć przychody firmy

Przedstawianie korzyści z produktu lub usługi w pieniądzach pozwala łatwo, naprawdę łatwo, porównać konkurencyjne oferty. Z kolei przedstawianie oferty w pieniądzach pozwala odejść od myślenia o produkcie do myślenia o kliencie. Efekt - szybsze negocjacje z klientem.