Jesteśmy prestiżową firmą budowlaną o wieloletnim doświadczeniu i stabilnej pozycji na rynku. Należymy do hiszpańskiej grupy Ferrovial, jednej z największych firm działających w sektorze infrastruktury na świecie. 


Marka Budimex to ponad 45-letnia obecność w branży. Zdobyte w tym okresie know-how oraz stabilność finansowa gwarantują rzetelne i zawsze na najwyższym poziomie wykonanie zleconych prac oraz terminowość realizacji. Budimex nie tylko buduje, jest też partnerem dla swoich klientów – jako firma inżynierska rozwiązuje ich problemy, pomaga optymalizować koszty i udoskonala projekty.


Grupę Budimex tworzą:

Budimex SA - od 1995 r. notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Od lutego 2011 r. akcje Budimeksu znajdują się w portfelu Respect Index. Spółka buduje hotele, biurowce, osiedla mieszkaniowe, obiekty sportowe, centra rozrywkowe, handlowe, logistyczne, magazyny, obiekty przemysłowe, autostrady, drogi ekspresowe, obwodnice i arterie miejskie, obiekty kolejowe i infrastrukturę lotniskową. W zakres działalności spółki wchodzi także projektowanie i kompleksowe wykonawstwo inwestycji proekologicznych: oczyszczalni ścieków, systemów wodno-kanalizacyjnych, składowisk, spalarni odpadów i farm wiatrowych, a także budowa, modernizacja oraz prace montażowe w obiektach energetycznych, elektrowniach i elektrociepłowniach.
W 2013 r. Grupa Budimex uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 4,75 mld złotych i jest liderem pod względem wartości rynkowej spośród spółek z branży budowlanej notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 
Zobacz raport roczny 2013


FBSerwis SA
- spółka utworzona w 2011 r. przez Ferrovial Services SA i Budimex SA, której działalność obejmuje usługi środowiskowe, utrzymanie infrastruktury, Total Facility Management i efektywność energetyczną. Czerpiąc z międzynarodowego doświadczenia zdobytego przede wszystkim w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, firma jest pionierem w zakresie kompleksowych usług zgodnie z ideą Smart City i gwarantuje swoim klientom widoczną poprawę jakości usług oraz znaczącą oszczędność kosztów.

Budimex Nieruchomości
- prowadzi działalność deweloperską wraz ze spółką należącą do hiszpańskiej grupy Ferrovial. Firma jest obecna w największych miastach w Polsce: Warszawie, Poznaniu oraz Krakowie i koncentruje się przede wszystkim na realizacji dużych inwestycji mieszkaniowych. Tworząc osiedla, dba o to, aby swoją funkcjonalnością służyły nie tylko ich mieszkańcom, ale także społecznościom lokalnym. Szczególną wagę przykłada do klasy projektów architektonicznych i planów mieszkań oraz jakości wykonania.

Mostostal Kraków - jest specjalistyczną firmą budowlaną oferującą swoje usługi w zakresie wykonawstwa i montażu wszelkiego rodzaju konstrukcji stalowych oraz montażu urządzeń głównie dla przemysłu: cementowo-wapienniczego, energetycznego, hutniczego i chemicznego.


Obecność na rynku niemieckim

Grupa Budimex prowadzi również działalność okołobudowlaną na rynku niemieckim. Nadzorujemy pracę około 1000 osób zatrudnionych  na terenie całych Niemiec. Jesteśmy niekwestionowanym liderem wśród polskich firm budowlanych działających w Niemczech.