Corning Optical Communications Polska jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego.

W roku 2001 Corning Optical Communications Polska rozszerzył swoją globalną działalność otwierając zakład w Łodzi. Pięć lat później, z powodu rosnącego zapotrzebowania na wytwarzane produkty firmy, fabryka przeniosła się do nowego, większego budynku w Strykowie pod Łodzią. W obiekcie znajdują się pomieszczenia produkcyjne i usługowe  Corning Optical Communications oraz ośrodek badawczo-rozwojowy.  Obecnie zatrudnienie znajduje tam ponad 1500 osób. Corning Optical Communications został utworzony przez Corning Incorporated, które istnieje od ponad 160 lat z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork. Corning Incorporated zatrudnia blisko 35 tys. pracowników oraz posiada 100 fabryk i biur na całym świecie.

Centrala firmy, zarządzająca produkcją kabli światłowodowych i osprzętu telekomunikacyjnego w ponad 20 krajach, znajduje się w Hickory w Północnej Karolinie. Działania w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce koordynowane są z kolei z centrali w Berlinie.

Czym zajmuje się Corning Optical Communications?

W strukturze działalności spółki podstawę stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla sieci telekomunikacyjnych.

Oprócz produkcji kabli światłowodowych, Corning Optical Communications zajmuje się także pasywnymi elementami sieci telekomunikacyjnej, służącymi do zarządzania tym okablowaniem, np. rozdziałem okablowania, punktami koncentracyjnymi. Są to elementy, które zarządzają przesyłem sygnału począwszy od centrum dystrybucji danych, aż po gniazdko u końcowego odbiorcy. To także szafy, szuflady, puszki, mufy, moduły i kable same w sobie.

W tej dziedzinie, dzięki postawieniu na stały rozwój jakościowy i technologiczny oferowanych produktów, firma może poszczycić się mianem lidera.

Jakie są sukcesy Corning Optical Communications?

- 31.08.2001 - powstanie w Łodzi Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o.
- Luty 2002 - rozpoczęcie produkcji.
- Jesień 2006/zima 2007 - transfer zakładu z Łodzi do Strykowa.
- Początek 2007 - otwarcie działu badań i rozwoju w Strykowie.
- Kwiecień 2007 - oficjalne otwarcie zakładu w Strykowie.
- 2007 - nagroda jakościowa Corning (Quality Excellence Award) za poprawę wyników jakościowych firmy.
- 2008 - Targi Intertelecom - Złoty Medal za produkt ClearCurve™ (ClearCurve™ to najbardziej innowacyjny kabel światłowodowy o małym promieniu gięcia).
- 2008 - Nagroda Ministerstwa Infrastruktury za produkt ClearCurve™.
- 2008 i 2010 - nagrody korporacyjne Corning za projekty inżynieryjne – optymalizacyjne, oszczędnościowe i innowacyjne (JRHA Challenger Award).
- 2010 - transfer laboratorium testów i kwalifikacji do Polski - w laboratorium tym testuje się i kwalifikuje produkty dla klientów.
- 2010 i 2011 - Srebrna Gwiazda Bezpieczeństwa (Health and Safety Award) - nagrody za zmniejszenie liczby wypadków przy pracy, poprawienie systemu zarządzania bezpieczeństwem oraz zwiększenie kultury bezpieczeństwa (Health and Safety Award).
- w 2009 - Brązowa Gwiazda Bezpieczeństwa.
- 2013 - nagrodzenie tytułem Solidny Pracodawca roku 2013 w konkursie Solidny Pracodawca Roku, w kategorii ogólnopolskiej.
- 2014 – nagrodzenie wysokich standardów polityki personalnej tytułem „HR najwyższej jakości” oraz przyznanie znaku jakości dla programu stażowego „Possibilities become real” przez Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami.