Ta oferta pracy jest nieaktualna od 357 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Specjalista ds. Ryzyka Finansowego

PGNiG SA

więcej
  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 2016-02-17

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

PGNiG jest liderem rynku gazu ziemnego w Polsce. Działalność podstawowa spółki obejmuje poszukiwania i eksploatację złóż gazu ziemnego i ropy naftowej oraz import, magazynowanie, obrót i dystrybucję paliw gazowych i płynnych. W związku z intensywnym rozwojem firmy poszukujemy w chwili obecnej kandydatów na stanowisko:

SPECJALISTA DS. RYZYKA FINANSOWEGO (UMOWA NA ZASTĘPSTWO)
Miejsce pracy: Warszawa
nr ref.: 09_DE_02/16

Główne zadania realizowane na tym stanowisku:

  • Opracowanie i aktualizacja Polityki Zarządzania Ryzykiem Finansowym oraz powiązanych procedur Zarządzania Ryzykiem Rynkowym i Zarządzania Ryzykiem Kredytowym;
  • Koordynacja procesu zarządzania ryzykiem finansowym w spółkach z GK PGNiG;
  • Opracowanie i wdrożenie metod identyfikacji, pomiaru i monitorowania ryzyka finansowego oraz określanie ekspozycji towarowej, walutowej i stopy procentowej w skali całej Spółki;
  • Wycena instrumentów pochodnych, wykonanie raportów z wycen zawartych transakcji;
  • Opracowanie okresowych limitów ekspozycji na ryzyko rynkowe;
  • Monitorowanie przestrzegania założonych limitów ryzyka finansowego;
  • Przygotowywanie planów zabezpieczeń ryzyk rynkowych;
  • Opracowanie raportów z analizy wrażliwości oraz określenie limitów straty (m.in. VAR) dla ekspozycji oraz transakcji pochodnych;
  • Obsługa procesu rachunkowości zabezpieczeń;
  • Realizacja rozporządzenia EMIR w zakresie raportowania, rekoncyliacji oraz kontroli poziomów kwoty progowej dla GK PGNiG;
  • Ocena, monitorowanie i raportowanie ryzyka kredytowego kontrahentów, weryfikacja przestrzegania założonych limitów ryzyka kredytowego oraz opiniowanie wniosków o zmiany limitów ryzyka kredytowego kontrahentów;
  • Weryfikacja oceny kredytowej (ratingów) banków;
  • Monitorowanie ryzyka nieterminowego regulowania należności przez klientów.

Kwalifikacje wymagane na tym stanowisku:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne;
  • Przynajmniej 1 rok doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie B2;
  • Znajomość serwisu finansowego Reuters;
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość serwisu finansowego Bloomberg;
  • Mile widziana znajomość systemu SAP;
  • Wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem finansowym;
  • Umiejętność wyceny instrumentów pochodnych i znajomość rachunkowości zabezpieczeń;
  • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne;
  • Dokładność i skrupulatność w wykonywaniu powierzonych zadań;
  • Zdolności interpersonalne oraz nastawienie na współpracę.
Dziękujemy za nadesłane zgłoszenia, jednocześnie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Na CV prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.

UWAGA:
Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o przesłanie cv wraz z powyższą klauzulą oraz własnoręcznym podpisem (najchętniej skan cv w formacie pdf). Równocześnie informujemy, że cv bez powyższej klauzuli i bez własnoręcznego podpisu nie będą uwzględnione w procesie rekrutacji.

Niepoprawne hasło albo email.

Niepoprawne hasło.

Wystąpił błąd podczas logowania.

Niepoprawny link.

  • lub Załóż konto

Załóż konto

Załóż konto, aby łatwiej szukać pracy.

Przepraszamy, podczas rejestracji wystąpił błąd.

Użytkownik o podanym adresie e-mail jest już zarejestrowany.

Przepraszamy, wystąpił błąd podczas tworzenia użytkownika

  • lub Zaloguj się