Oferta pracy

Accountant with French or Spanish

Antal SSC/BPO

  • Kraków

    Kraków, małopolskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • запрошуємо працівників з України
  • Робота для іноземців
    без польської
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Twój zakres obowiązków

  • Handle and resolve escalated Accounts Payable, invoice and payment processing issues

  • Answer and resolve vendor and AP workflow queries to ensure timely resolution

  • Maintain vendor accounts and reconciliation

  • Ensure proper processing of internal and 3rd party vendor invoices

  • Prepare and process vendor payments

  • Maintain communication with vendors and banks

  • Execute S2P month end close activities including AP accruals and journal entries

  • Execute periodically S2P reporting or upon request KPI’s measurements;

  • Ensure compliance with tax and other statutory requirements of the local markets

  • Process of accounting and financial data in an accurate and timely manner within S2P area

  • Contribute to continuous improvement initiatives within the S2P function, ensuring that improvements are incorporated in the work routine

Wymagania pracodawcy

  • Bachelor’s or Master’s degree in Finance / Accounting / Business Administration

  • 1+ years of relevant experience

  • Diversified Industrial Products/Manufacturing industry experience preferred

  • Prior experience in AP area, payments and vendor management functions in a shared services environment

  • Strong written and oral communication skills

  • Strong accounting background

  • Experience in SAP ERP System

  • Very good command of English

Pracodawca oferuje

  • Work in a team where a good atmosphere and team spirit is one of greatest values

  • Private medical healthcare including dentist for you and your family

  • Attractive package of extra benefits of your choosing in

  • My Benefit Platfrom

  • Multisport card

  • Flexible working hours

  • Modern and comfortable office with chill-out zone

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

Antal jest liderem rekrutacji specjalistów i menedżerów oraz doradztwa HR. Marka obecna jest w 35 krajach, w Polsce działa od 1996 roku. Biura w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku prowadzą projekty w Polsce i za granicą, dla największych globalnych oraz lokalnych przedsiębiorstw z wszystkich sektorów gospodarki.

Zespół Antal SSC & BPO dedykowany jest procesom rekrutacji w centrach usług wspólnych oraz kompetencji technicznych lub menedżerskich, jak i projekty wolumenowe, polegające na budowaniu nowej struktury lub nowego zespołu w bardzo krótkim czasie. W skład dywizji Antal SSC & BPO wchodzą podzespoły specjalizujące się w rekrutacji na stanowiska: Finance & Accountancy, Banking Operations, Payroll/HR, Legal Operations, Customer Service / IT Helpdesk, Purchasing, Supply Chain.

Przewiń do profilu firmy