Oferta pracy

Adiunkt

Instytut Chemii Bioorganicznej PANO firmie

Instytut Chemii Bioorganicznej PAN

Zygmunta Noskowskiego 12/14

Poznań

Adiunkt

SŁOWA KLUCZOWE: synteza chemiczna, kwasy nukleinowe, modyfikacja fazy stałej, organofunkcyjne silany, polimery, HPLC, MALDI

Poszukujemy pracownika naukowego - chemika, który podejmie następującą tematykę badawczą: prowadzenie badań nad projektowaniem nowych podłoży stałych efektywnych w syntezie kwasów nukleinowych, które połączą w sobie korzyści stosowania podłoży szklanych i polimerowych. Oferujemy stabilne zatrudnienie w wiodącym polskim ośrodku naukowym, przyjazne środowisko pracy oraz wynagrodzenie uzależnione od wiedzy i doświadczenia wybranego kandydata.

Opis stanowiska i obowiązków:

  • Przeprowadzanie syntez modyfikowanych polimerów oraz podłoży hybrydowych w układzie szkło-polimer
  • Wykonywanie pomiarów analitycznych na specjalistycznych urządzeniach pomiarowych: UPLC, MALDI-TOF oraz utrzymywanie ich w gotowości
  • Przeprowadzenie silanizacji powierzchni szklanych za pomocą organofunkcyjnego silanu
  • Wykonywanie analiz porównawczych i identyfikacyjnych związków chemicznych za pomocą technik spektroskopowych (techniki NMR).
  • Przygotowanie i opracowywanie wyników analiz w postaci artykułów naukowych lub raportów
  • Wykonywanie syntez biochemicznych z zastosowaniem nowoczesnego sprzętu badawczego

Profil Kandydata:

  • Wykształcenie wyższe (wymagany tytuł doktora) w zakresie chemii organicznej lub chemii polimerów, biochemii lub nauk pokrewnych.
  • Co najmniej dwuletnie doświadczenie w pracy w laboratorium i dobra znajomość podstawowych technik biologii molekularnej.
  • Bardzo dobre umiejętności organizacyjne i komunikacyjne.
  • Samodzielność, umiejętność pracy w zespole i organizowania własnej pracy.
  • Wysoka precyzja i staranność w wykonywaniu obowiązków.
  • Silna motywacja do pracy i podnoszenia swoich kwalifikacji.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca korzystanie z publikacji naukowych oraz porozumiewanie się w mowie i w piśmie.
  • Umiejętność sprawnej obsługi komputera.

Termin składania dokumentów upływa 06.06.2021 r.

Po przeprowadzeniu wstępnej weryfikacji na podstawie przesłanych dokumentów wybrani kandydaci mogą być  zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Zatrudnienie odbędzie się zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy.

Warunki zatrudnienia:

  • Wymiar czasu pracy: pełen etat.
  • Praca na 34 m-ce w tym okres próbny.
  • Preferowana data rozpoczęcia pracy: 01.07.2021 r.
  • Wynagrodzenie: pozycja płatna wg stawek ICHB PAN.
  • Inne (np. dofinansowanie wczasów, Karta Multisport etc.).

Ogłoszenie archiwalne