Oferta pracy

Adiunkt w Dziale Prewencji Muzealnej

Muzeum Narodowe w Krakowie

aleja 3 Maja 1

Krowodrza

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • identyfikacja różnego rodzaju zagrożeń i związanego z nimi ryzyka pod kątem warunków przechowywania i ekspozycji zbiorów;

  • wykonywanie pomiarów, analiz i badań naukowych pod kątem degradacji i ochrony zbiorów wraz z prowadzeniem ich dokumentacji;

  • analiza danych pomiarowych, danych z monitoringu (bieżących i historycznych) wraz z opracowaniem raportów;

  • opiniowanie wypożyczeń obiektów pod kątem warunków środowiskowych;

  • opiniowanie materiałów pod kątem bezpieczeństwa przechowywania i eksponowania muzealiów;

  • podnoszenie istniejących standardów ochrony zbiorów, jak i wypracowywanie nowych;

  • realizacja tematów badawczych własnych oraz we współpracy z innymi jednostkami MNK;

  • publikowanie wyników swoich badań w czasopismach naukowych i monografiach, opracowaniach książkowych, prezentowanie na konferencjach naukowych;

  • działania edukacyjne, szkoleniowe oraz popularyzatorskie.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe (chemia, fizyka lub nauki pokrewne; doktorat będzie dodatkowym atutem);

  • prowadzenie badań z użyciem różnych instrumentów pomiarowych;

  • znajomość technik badawczych i obsługi urządzeń pomiarowych;

  • doświadczenie z zakresu analiz danych i badań materiałów wraz z opracowaniem raportów;

  • doświadczenie w realizacji projektów naukowo-badawczych;

  • umiejętność współpracy w zespole, komunikatywność;

  • samodzielność i dobra organizacja pracy;

  • umiejętność analitycznego myślenia;

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

  • umiejętność obsługi pakietu MS Office (w szczególności Word i Excel).

Mile widziane

  • doświadczenie z zakresu badań obiektów zabytkowych;

  • doświadczenie w przygotowywaniu wniosków grantowych, nadzorowaniu umów;

  • umiejętność posługiwania się programem Origin i programami dedykowanymi technikom badawczym.

To oferujemy

  • zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultur;

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;

  • umiejętność posługiwania się programem Origin i programami dedykowanymi technikom badawczym;

  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;

  • życzliwe otoczenie współpracowników;

  • możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych;

  • atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku);

  • możliwość przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych;

  • darmowe wejścia do wielu muzeów na terenie Krakowa;

  • możliwość skorzystania z karty ICOM.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • dofinansowanie wypoczynku

Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.

Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad milion eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy obecnie prawie 600 pracowników w kilkunastu oddziałach zlokalizowanych w Krakowie oraz w Zakopanem.

Przewiń do profilu firmy