Oferta pracy

Adiunkt w Muzeum Książąt Czartoryskich

Muzeum Narodowe w KrakowieO firmie

  • aleja 3 Maja 1, Kraków
    Kraków, małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • asystent, młodszy specjalista (Junior)

Muzeum Narodowe w Krakowie

aleja 3 Maja 1

Kraków

Twój zakres obowiązków

  • opracowanie naukowe malarstwa z kolekcji Czartoryskich i wybranej kolekcji MNK - tj. z zakresu nowożytnej sztuki europejskiej, w systemach bazodanowych

  • publikacja katalogów drukowanych

  • tworzenie scenariuszy wystaw i pokazów dzieł sztuki z kolekcji MKC i zbioru malarstwa i rzeźby europejskiej MNK;

  • udział w komisjach konserwatorskich dotyczących kolekcji malarstwa nowożytnej sztuki europejskiej

  • udział w realizacji wypożyczeń dzieł sztuki z kolekcji malarstwa i rzeźby Muzeum Książąt Czartoryskich oraz Muzeum Narodowego

  • współpraca z Działami: Edukacji i Promocji MNK w zakresie Zbiorów MKC oraz XII –A

  • realizacja własnych projektów badawczych

  • wykonywanie innych zadań zleconych przez Kuratora MKC

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe – ukończone studia magisterskie w zakresie historii sztuki, mile widziana specjalność: malarstwo Europy Północnej i Środkowej XVI - XVIII w.

  • wiedza w zakresie dziejów rzeźby oraz malarstwa europejskiego

  • zainteresowanie historią kolekcjonerstwa

  • umiejętność tworzenia opracowań katalogowych

  • doświadczenie w realizacji projektów badawczych

  • dobra znajomość języków obcych w mowie i piśmie (angielski i/lub niemiecki),

  • dobra znajomość obsługi komputera

  • zaangażowanie i dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w trybie zadaniowym (realizacja projektów wymagająca okresowej dyspozycyjności)

  • umiejętność zarządzania sobą w czasie

  • umiejętność pracy zespołowej

To oferujemy

  • zatrudnienie w renomowanej państwowej instytucji kultury

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę

  • możliwość rozwoju naukowego

  • udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych

  • życzliwe otoczenie współpracowników

  • prywatną opiekę medyczną

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • preferencyjne pożyczki

  • dofinansowanie wypoczynku

Muzeum Narodowe w Krakowie jest najstarszym i największym muzeum z przymiotnikiem "narodowe" w nazwie w Polsce. Zostało powołane do życia w 1879 r. uchwałą Rady Miasta Krakowa, jest zatem instytucją kultury z ponad 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy obecnie prawie 600 pracowników pracujących w kilkunastu oddziałach Muzeum zlokalizowanych w Krakowie oraz Zakopanem.

Poszukujemy osoby zainteresowanej merytoryczną pracą w Muzeum, odpowiedzialnej, sumiennej i kreatywnej, chętnej do podnoszenia swoich kwalifikacji oraz potrafiącej pracować zespołowo.

Przewiń do profilu firmy

CV wraz z listem motywacyjnym należy składać, do 28.02.2021, poprzez stronę.

Informujemy że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.

W przypadku pytań dotyczących rekrutacji zachęcamy do kontaktu: Anna Krupska, e-mail: [email protected]