Logo Pracuj.pl

Administrator IT – specjalista ds. hurtowni danych

Centrum Usług Informatycznych we WrocławiuO firmie

  • Wrocław
    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło 10 miesięcy temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • budowanie, modelowanie hurtowni danych opartej o MS SQL;
  • budowa, zarządzanie, monitorowanie i optymalizacja procesów ETL, rozwój procesów ETL;
  • podłączanie nowych źródeł danych, w tym zarządzanie metadanymi hurtowni danych w zakresie sterowania procesami wewnętrznymi i rozwijania funkcjonalności, tworzenie metadanych dla integracji nowych źródeł z hurtownią danych;
  • opracowywanie elementów dokumentacji modeli danych dla nowo podłączanych źródeł danych;
  • utrzymanie hurtowni danych w warstwie eksploatacji, transformacji, ładowania i agregacji w tym:
  • obsługa widoków, budowanie, zasilanie, zarządzanie metadanymi procesów transformacji i ładowania na Obrazie Danych Źródłowych, Modelu Danych Pomostowych, Modelu Danych Detalicznych;
  • kontrola jakości danych detalicznych (zarządzanie procesami w narzędziu biDQM);
  • zarządzanie obszarem pobrań (monitorowanie i zarządzanie danymi tymczasowymi);
  • procesy integracji danych źródłowych (zasilanie pełne inicjalne; zasilanie przyrostowe);
  • zarządzanie metadanymi procesu ekstrakcji;
  • zarządzanie i monitorowanie procesów agregacji danych oraz budowanie modeli danych zagregowanych;
  • zarzadzanie, tworzenie i modyfikacje procesów i kostek OLAP z wykorzystaniem pakietu narzędzi MSSQL Server;
  • raportowanie i współpraca z jednostkami organizacyjnymi w zakresie konstruowania modeli raportowych;
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi CUI w zakresie utrzymania i rozwoju powierzonych do administracji systemów IT;
  • współpraca z dostawcami systemów i aplikacji IT przy ich utrzymaniu oraz planowaniu ich rozwoju;
  • udział w procedurach zakupowych i pracach komisji przetargowych;
  • udział we wdrożeniach rozwiązań IT;
  • przygotowywanie oraz opiniowanie dokumentacji systemów IT;
  • realizowanie zadań związanych z zarządzaniem usługami IT zgodnie z biblioteką ITIL, normą ISO/IEC 20000 oraz systemem bezpieczeństwa informacji w oparciu o ISO/IEC 27001.

Nasze wymagania

  • wykształcenie: wyższe lub w trakcie studiów technicznych;
  • znajomość hurtowni danych (mile widziane min. 1 rok doświadczenia w obszarze hurtowni danych) ;
  • bardzo dobra znajomość SQL na poziomie umożliwiającym pisanie zapytań do baz danych oraz zarządzanie obiektami i ich relacjami w obrębie baz danych;
  • doświadczenie w administrowaniu grupą użytkowników nie mniejszą niż kilkadziesiąt osób będzie dodatkowym atutem;
  • komunikatywność;
  • umiejętność szybkiego diagnozowania i rozwiązywania problemów;
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie dokumentacji technicznej.

Szczegóły na stronie: bip.cui.wroclaw.pl

Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu

Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu jest jednostką organizacyjną Gminy Wrocław, której celem jest zapewnienie wsparcia administracjiw obszarze IT. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się organizacją z dużym potencjałem technologicznym. Realizujemy dużo prestiżowych projektów mających wpływ na życie mieszkańców Wrocławia. Oferujemy szeroki zakres usług informatycznych m.in.w zakresie oprogramowania.

Administrator IT – specjalista ds. hurtowni danych, Wrocław