Ta oferta pracy jest nieaktualna od 12 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Administrator Linux

  • Wrocław, dolnośląskie
  • Specjalista
  • 2019-06-10

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe Politechniki Wrocławskiej poszukuje osób na stanowisko:

    Miejsce pracy: Wrocław
    Nr ref.: AL/WCSS/ 06/2019

    Opis stanowiska:

    Osoba zatrudniona na stanowisku Administratora Linux będzie odpowiedzialna za utrzymywanie dostępności, funkcjonalności, efektywności i stabilności infrastruktury komputerowej i usług IT prowadzonych przez Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe.

    Zakres obowiązków:

    • utrzymywanie dostępności, funkcjonalności, efektywności i stabilności infrastruktury komputerowej i usług,
    • rozwiązywanie problemów dotyczących systemów i usług,
    • kompilacja oprogramowania, w tym oprogramowania obliczeniowego,
    • wsparcie techniczne użytkowników,
    • zapewnienie aktualnej dokumentacji technicznej,
    • udział w projektach.

    Wymagania:

    • doświadczenie w administracji i praktyczna znajomość systemów Linux RedHat/CentOS 6 i 7, Debian,
    • doświadczenie w kompilacji oprogramowania,
    • doświadczenie w administracji popularnymi usługami takimi jak apache/nginx, postfix,
    • praktyczna znajomość języków skryptowych sh, bash, csh, python,
    • Podstawowa znajomość zagadnień sieciowych.

    Mile widziane:

    • praktyczna znajomość systemów monitoringu zasobów IT: nagios, icinga,
    • praktyczna znajomość wirtualizacji typu vmware, Citrix, Xen, KVM,
    • podstawowa znajomość baz danych PostgreSQL i MySQL.

    Oferujemy:

    • atrakcyjne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę,
    • pracę w kreatywnym i dynamicznie rozwijającym się zespole,
    • świetną atmosferę,
    • innowacyjne projekty.

    Dodatkowo:

    • system szkoleń i warsztatów pozwalający Ci na systematyczne podnoszenie kompetencji,
    • dostęp do najnowocześniejszej technologii i rozwiązań teleinformatycznych w codziennej pracy.

    Uprzejmie prosimy o przesyłanie CV tylko w j. polskim.
    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Politechnikę Wrocławską z siedzibą we Wrocławiu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO).”

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi osobami.