Logo Pracuj.pl

Administrator sieci LAN/WLAN, Internet

Centralny Port KomunikacyjnyO firmie

Centralny Port Komunikacyjny

Aleje Jerozolimskie 142b

Ochota

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

Wymagane

  • LAN

  • WAN

  • WiFi

  • NGFW

  • NAC

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór i bieżące utrzymanie infrastruktury sieciowej opartej na rozwiązaniach wiodących producentów;
  • Zarządzanie i administrowanie bieżącym funkcjonowaniem sieci LAN/WAN/WiFi oraz łączności z rozwiązaniami chmurowymi;
  • Administrowanie i bieżąca obsługa dostępu do sieci Internet;
  • Analiza istniejącej konfiguracji i połączeń sieciowych w celu ich optymalizacji;
  • Identyfikacja zagrożeń występujących w infrastrukturze sieciowej;
  • Zapewnienie ciągłości, stabilności i wymaganej wydajności pracy urządzeń sieciowych;
  • Aktualizacji oprogramowania;
  • Projektowanie architektury sieci LAN/WAN/WiFi;
  • Prowadzenie projektów wdrożeniowych w zakresie sieci LAN/WAN/WiFi;
  • Prowadzenie procesów zakupowych w zakresie sieci LAN/WAN/WiFi;
  • Wsparcie projektów technologicznych i biznesowych w zakresie usług sieciowych;
  • Utrzymywanie dokumentacji sieci LAN/WAN/WiFi;
  • Udział w planowaniu architektury systemów informatycznych w zakresie technologii sieciowych;
  • Opiniowanie dokumentacji projektowej w zakresie infrastruktury sieciowej;
  • Współpraca z producentami oprogramowania i firmami serwisującymi urządzenia sieciowe;
  • Zapewnienie obsługi technicznej powierzonych systemów oraz urządzeń sieciowych oraz wsparcie użytkowników końcowych.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie informatyczne lub techniczne – preferowane z zakresu sieci teleinformatycznych;
  • Posiadanie specjalistycznej wiedzy technicznej oraz umiejętności praktycznych w zakresie instalacji, okablowania strukturalnego, konfiguracji i zarządzania średniej wielkości sieciami teleinformatycznymi/telekomunikacyjnymi;
  • Posiadanie umiejętności konfigurowania oraz rozwiązywania problemów z urządzeniami sieciowymi: przełączniki, routery, firewalle, kontrolery i punkty dostępowe WiFi;
  • Posiadanie umiejętności projektowania architektury sieci LAN/WAN/WiFi;
  • Posiadanie umiejętności prowadzenia dokumentacji administracyjnej;
  • Posiadane doświadczenia w przygotowywaniu dokumentacji projektowej i zakupowej;
  • Posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa sieciowego;
  • Znajomość rozwiązań typu Next Generation Firewall (NGFW) oraz Network Access Control (NAC);
  • Znajomość produktów i rozwiązań z obszaru Network, Security i Cloud;
  • Posiadanie umiejętności analitycznego myślenia i samodzielnego rozwiązywania problemów;
  • Posługiwanie się językiem angielskim w stopniu umożliwiającym swobodne czytanie dokumentacji technicznej.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Ciekawą pracę w zgranym, dynamicznie rozwijającym się zespole;
  • Udział w największym projekcie infrastrukturalnym w Polsce o międzynarodowym znaczeniu;
  • Elastyczne godziny pracy;
  • Szkolenia i możliwość rozwoju;
  • Prywatną opiekę medyczną;
  • Dogodną lokalizację miejsca pracy w nowoczesnym biurze – bliskie sąsiedztwo Dworca Zachodniego.

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • elastyczny czas pracy

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Administrator sieci LAN/WLAN, Internet, Aleje Jerozolimskie 142b, Ochota, Warszawa