Oferta pracy

Administrator Systemów Bazodanowych

IBM PolandO firmie

  • Kraków, małopolskie

  • Ogłoszenie wygasło 5 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Specjalista (Mid / Regular)
IBM’s greatest invention is the IBMer. We believe that progress is made through progressive thinking, progressive leadership, progressive policy and progressive action. IBMers believe that the application of intelligence, reason and science can improve business, society and the human condition. Restlessly reinventing since 1911, we are the largest technology and consulting employer in the world, with more than 380,000 IBMers serving clients in 170 countries.
Administrator Systemów BazodanowychNumer ref.: 112225
Opis stanowiska:
Dostępność: w pełnym wymiarze czasu
Godziny pracy: elastyczność czasu pracy, możliwe nadgodziny, praca poza normalnymi godzinami pracy. Zapewnienie wsparcia dla systemów w trybie 24×7
Będziesz częścią międzynarodowego zespołu odpowiedzialnego za utrzymanie i rozwój systemów bazodanowych oraz aplikacji. Kandydat powinien mieć doświadczenie w pracy z bazami danych, systemami operacyjnymi, a także posiadać umiejętności interpersonalne.

Kluczowe zadania:

  • Administracja bazami danych DB2, Oracle, MS-SQL. postgresql, oraz bazami noSQL (mongoDB, elasticsearch,) działających na różnych systemach operacyjnych hostowanych w loklalnych DC bądź w IBM Cloud.
  • Zakres pracy obejmuje bieżące utrzymanie środowisk, uaktualnienie do nowych wersji, stały monitoring oraz strojenie wydajności. Wszystkie zmiany odbywają się zgodnie z wewnętrznymi procesami opartymi o ITIL.
  • Będziesz miał również możliwość współpracy z zespołem analityków i developerów przy tworzeniu i rozwoju systemów do procesowania i analizy danych opartych na rozwiązaniach komercyjnych jak i opensource.
Wymagania:
  • Doświadczenie w administracji co najmniej jednej z baz danych: DB2, Oracle lub MS-SQL
  • Doświadczenie w administracji bazami noSQL
  • Doświadczenie w programowaniu w języku Python
  • Dobra znajomość Systemów operacyjnych Linux i Windows.
  • Dobra znajomość języka SQL oraz co najmniej jednego z języków: SQL PL, T-SQL or PL/SQL
  • Doświadczenie w monitoringu baz danych oraz ich strojeniu
  • Innowacyjność kreatywność przy wdrażaniu nowych rozwiązań
  • Otwartość, komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne poparte doświadczeniem
Preferred Technical and Professional Expertise
  • Znajomość rozwiązań software’owych IBM
  • Znajomość zagadnień raportowania i analizy danych
  • Znajomość biblioteki do analityki danych Panda
  • Znajomość technologii kontenerów (Docker, Kubernetes,Openshift)
Your Life @ IBM

What matters to you when you’re looking for your next career challenge?
Maybe you want to get involved in work that really changes the world? What about somewhere with incredible and diverse career and development opportunities – where you can truly discover your passion? Are you looking for a culture of openness, collaboration and trust – where everyone has a voice? What about all of these? If so, then IBM could be your next career challenge. Join us, not to do something better, but to attempt things you never thought possible.
Impact. Inclusion. Infinite Experiences. Do your best work ever.

Ogłoszenie archiwalne