Oferta pracy

Administrator Systemów Bazodanowych

IBM

IBM

Galileo

Kraków

Będziesz częścią międzynarodowego zespołu odpowiedzialnego za utrzymanie i rozwój systemów bazodanowych oraz aplikacji. Kandydat powinien mieć doświadczenie w pracy z bazami danych, systemami operacyjnymi, a także posiadać umiejętności interpersonalne. Stanowisko obejmuje przede wszystkim administracje bazami danych DB2, Oracle, MS-SQL. postgresql, oraz bazami noSQL (mongoDB, elasticsearch,) działających na różnych systemach operacyjnych hostowanych w loklalnych DC bądź w IBM Cloud. Zakres pracy obejmuje bieżące utrzymanie środowisk, uaktualnienie do nowych wersji, stały monitoring oraz strojenie wydajności. Wszystkie zmiany odbywają się zgodnie z wewnętrznymi procesami opartymi o ITIL. Będziesz miał również możliwość współpracy z zespołem analityków i developerów przy tworzeniu i rozwoju systemów do procesowania i analizy danych opartych na rozwiązaniach komercyjnych jak i opensource.
Administrator Systemów BazodanowychNumer ref.: 123056

Obowiązki:

Dostępność: w pełnym wymiarze czasu
Godziny pracy: elastyczność czasu pracy, możliwe nadgodziny, praca poza normalnymi godzinami pracy. Zapewnienie wsparcia dla systemów w trybie 24×7

Wymagania:
  • Doświadczenie w administracji co najmniej jednej z baz danych: DB2, Oracle lub MS-SQL
  • Doświadczenie w administracji bazami noSQL
  • Doświadczenie w programowaniu w języku Python
  • Dobra znajomość Systemów operacyjnych Linux i Windows
  • Dobra znajomość języka SQL oraz co najmniej jednego z języków: SQL PL, T-SQL or PL/SQL
  • Doświadczenie w monitoringu baz danych oraz ich strojeniu
  • Innowacyjność kreatywność przy wdrażaniu nowych rozwiązań
  • Otwartość, komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Wykształcenie wyższe informatyczne lub pokrewne poparte doświadczeniem
Preferowana wiedza specjalistyczna i techniczna:
  • Znajomość rozwiązań software’owych IBM
  • Znajomość zagadnień raportowania i analizy danych
  • Znajomość biblioteki do analityki danych Panda
  • Znajomość technologii kontenerów (Docker, Kubernetes,Openshift)
Oferujemy:
  • Pracę w doświadczonym międzynarodowym teamie, wdrażającym i zarządzającym aplikacje businessowe
  • Możliwość rozwoju i poszerzania kompetencji w zarówno komercyjnych rozwiązaniach IBM jak i w projektach Open Source

Ogłoszenie archiwalne