Administrator Systemów Informatycznych, Wydział ds. Infrastruktury Sieci, Biuro Teleinformatyki

PKP Intercity S.A.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Ansible

  • MySQL

  • PostgreSQL

  • Apache

  • Tomcat

  • Docker

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • administracja aplikacji, systemów i produktów unix/linux,
  • zapewnienie ciągłości powierzonych usług, systemów oraz infrastruktury,
  • administrowanie środowiskami wirtualnego przetwarzania danych,
  • zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych i ochrona danych w sieciach firmowych,
  • zarządzanie usługami zdalnego dostępu do sieci,
  • zapewnienie wsparcia i pomocy technicznej klientom firmy,
  • wdrażanie nowych technologii serwerowych,
  • monitorowanie środowisk i eliminacja potencjalnych zagrożeń,
  • zapewnienie obsługi drugiej linii wsparcia dla użytkowników,
  • udział we wdrażaniu nowych systemów i aplikacji,
  • aktualizowanie dokumentacji technicznej i procedur operacyjnych.

Nasze wymagania

  • co najmniej 4 letnie doświadczenie w obszarze IT, w tym co najmniej 2 lata na podobnym stanowisku,
  • ukończone studia na kierunku informatyka (lub pokrewne),
  • doświadczenie w administrowaniu infrastrukturą wirtualną przy użyciu VMWare, w administrowaniu dużymi środowiskami rozproszonymi, w optymalizacji, dostrajaniu i planowaniu rozwiązań,
  • praktyczna znajomość Ansible,
  • znajomość baz danych MySQL, PostgreSQL,
  • dobra znajomość konfiguracji i rozwiązywania problemów z usługami: Apache, Tomcat,
  • znajomość mechanizmów uwierzytelnienia i autoryzacji w rozproszonych systemach korporacyjnych,
  • bardzo dobra znajomość systemów operacyjnych z rodziny Unix/Linux, ze szczególnym naciskiem na Debian/ CentOS,
  • znajomość oprogramowania do konteneryzacji Docker,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne korzystanie z dokumentacji technicznej,
  • dokładność,
  • terminowość,
  • nakierowanie na realizację zadań,
  • umiejętność współpracy w zespole,
  • kreatywność, nakierowanie na poszukiwanie nowych rozwiązań.

To oferujemy

  • pracę u największego pracodawcy na rynku kolejowych przewozów pasażerskich,
  • benefity pozapłacowe m.in. zniżka na przejazdy kolejowe, pakiety medyczne i sportowe, dofinansowanie do nauki i szkoleń, dofinansowanie do wczasów,
  • wsparcie aktywności sportowych – drużyny firmowe,
  • dodatkowy dzień wolny w roku - 25.11. Dzień Kolejarza,
  • pracę na odpowiedzialnym stanowisku,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pracę w dynamicznym środowisku,
  • narzędzia niezbędne do pracy,
  • pracę w oparciu o umowę o pracę.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dofinansowanie wypoczynku

PKP Intercity S.A.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który uruchamia ok. 380 pociągów dziennie. Łączy centra miast oraz ośrodki turystyczne, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Zatrudnia 8,5 tys. pracowników w całym kraju.

Administrator Systemów Informatycznych, Wydział ds. Infrastruktury Sieci, Biuro Teleinformatyki, Warszawa