Oferta pracy

Administrator systemów Linux / Sys Admin

Netia

  • Puławska 464, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Netia

Puławska 464

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Red Hat

  • Oracle

  • Suse

  • Vmware

  • Xen

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Instalacje, konfiguracje i administracje systemami operacyjnymi LINUX / UNIX (np. Solaris, Aix)

  • Monitoring oraz rozwiązywanie bieżących problemów i awarii w infrastrukturze serwerowej

  • Konfiguracja HW oraz macierzy dyskowych

  • Wdrażanie nowych rozwiązań zgodnie z kierunkiem rozwoju usług

  • Tworzenie oraz aktualizacje dokumentacji technicznej

  • Wsparcie innych warstw bazodanowych i aplikacyjnych

  • Zapewnienie jak najwyższego poziomu dostępności, wydajności i bezpieczeństwa systemów oraz aplikacji

  • Zdalna obsługa awarii (standy/on-call)

Nasze wymagania

  • Doświadczenie w administracji systemami Linux, np. RedHat, Oracle Linux, Suse

  • Doświadczenie w administracji platformami wirtualizacyjnymi, np. Vmware, Xen

  • Doświadczenie w administracji rozwiązaniami opartymi o technologie: MD, LVM, samba/CIFS, NFS

  • Doświadczenie w administracji rozwiązaniami sieciowymi (linux networking) opartymi o technologie: iptables, iproute2, tc, keepalive deamon, SMTP (postfix/sendmail), Bind, FTP

  • Umiejętność tworzenia obrazów cloud-images

  • Praktyczna znajomość technologii: Apache, Tomcat, jboss, mysql, python, nginx, HAProxy, reverse proxy

  • Podstawowa znajomość zagadnień związanych z administracją siecią SAN

Mile widziane

  • Znajomość rozwiązań cpanel, plesk, ispconfig

  • Znajomość środowisk bazodanowych: Oracle, PostgreSQL, MS SQL