Administrator systemów Linux

  • praca hybrydowa

Wymagane

  • Linux

  • Debian

  • DNS

  • DHCP

  • TCP/IP

  • Docker

  • Kubernetes

  • OpenShift

  • CheckMK

  • Proxy

  • Tomcat

  • Websphere Application server

  • Bash

  • Python

  • Perl

  • HAProxy

  • Firewall

  • LAN

  • WLAN

Mile widziane

  • Ansible

  • VMware

  • Hyper-V

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Definiowanie architektury systemów, współpraca z architektami aplikacji w celu doboru optymalnej konfiguracji środowiska IT

  • Instalacja i konfiguracja nowych systemów (systemy operacyjne, middlewares, aplikacje), włącznie z utrzymaniem istniejących

  • Automatyzacja zadań, współpraca z zespołami developerów i testerów w celu implementacji i utrzymania procesów DevOps dla istniejących i nowo budowanych systemów

  • Monitorowanie zdarzeń/obciążenia systemów w celu wyeliminowania potencjalnych problemów oraz ciągłego usprawniania systemów

  • Rozwiązywanie problemów i zapewnienie spójności oraz stabilności systemów

  • Ścisła współpraca zarówno wewnątrz zespołu, jak i z zewnętrznymi grupami wspierającymi wspólne procesy biznesowe

Nasze wymagania

  • Bardzo dobra znajomość systemów Linux (głównie Debian)

  • Znajomość protokołów i usług sieciowych (TCP/IP, DNS, DHCP)

  • Znajomość usług/serwisów w rodzaju http server, DNS, mail services, log, web proxy

  • Znajomość tematyki serwerów aplikacyjnych (Tomcat, Websphere Application server)

  • Znajomość technologii backupu systemów

  • Umiejętność administrowania sieciami LAN/WLAN (VLAN, Wi-Fi, Firewall)

  • Umiejętność automatyzacji zadań (ansible)

  • Znajomość środowisk monitorujących systemy IT

  • Znajomość tematyki hardeningu systemów

  • Znajomość języków skryptowych (np. Bash, Python, Perl)

  • Znajomość modelu usług w Cloud (IaaS,PaaS, SaaS)

  • Znajomość technologi wirtualizacji serwerów (głównie VMware,Hyper-V)

  • Znajomość technologi kontenerów (Docker, Kubernetes,Openshift)

  • Znajomość narzędzi do monitoringu (np. CheckMK, Zabbix, Grafana itp.)

  • Znajomość pojęcia wysokiej dostępności i load balancingu (HAProxy)

  • Dobra znajomość języka angielskiego

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 4

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • rozwijasz kilka projektów jednocześnie
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne

Skład zespołu

  • administrator IT

Tak pracujemy nad projektem

  • active monitoring

  • dokumentacja

  • narzędzia do trackowania zadań

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • treningi umiejętności miękkich

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełen etat

  • Zniżki na studia magisterskie, podyplomowe oraz na kursy językowe dla pracownika i jego rodziny

  • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej dla pracownika i jego rodziny

  • Możliwość skorzystania z dofinansowania do pakietu Multisport i Multibenefit

  • Możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • owoce

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny to niepubliczna uczelnia akademicka prowadząca działalność badawczą oraz oferująca studia o profilu praktycznym i akademickim w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach.

Uczelnia należy do grona najbardziej aktywnych ośrodków badawczych w Polsce, a jej pracownicy mają realny wpływ na rozwój wielu dziedzin nauki. Wyniki prowadzonych przez nich badań znajdują zastosowanie w różnych obszarach gospodarki i życia społecznego. Na uczelni działa kilkanaście jednostek badawczych prowadzących interdyscyplinarne projekty.

Zespół Uniwersytetu SWPS tworzy ponad 700 osób – pracowników akademickich i pionu biznesowo-organizacyjnego. Uczelnia jest atrakcyjnym miejscem rozwoju zawodowego, zapewnia system atrakcyjnych benefitów pracowniczych. Tworzymy zróżnicowane i współdziałające środowisko profesjonalistów ceniących pracę na rzecz studentów, tworzenie wiedzy i jej praktyczne wykorzystanie. Pracownikami i współpracownikami uczelni są wybitni naukowcy, odnoszący sukcesy praktycy, artyści i przedstawiciele świata mediów.

Przewiń do profilu firmy