Oferta pracy

Administrator Systemów

Polkomtel Sp. z o.o.O firmie

Polkomtel Sp. z o.o.

Aleja Stanów Zjednoczonych 61A

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Linux Ubuntu

  • Debian

  • Bash

  • Python

  • Nagios

  • Grafana

  • Prometheus

  • Collectd

  • Docker

  • Kubernetes

  • MySQL

  • PostgreSQL

  • MongoDB

Twój zakres obowiązków

  • Administracja systemami Linux

  • Pełnienie dyżurów telefonicznych 24 godz./dobę 7 dni w tygodniu zgodnie z grafikiem

  • Planowanie zmian i nadzór nad ich wykonaniem oraz badanie ich wpływu na ciągłość i wydajność usług biznesowych

  • Sporządzanie technicznych ekspertyz (w tym planowanie obciążeń, kontrola parametrów)

  • Planowanie i implementacja środowisk dopasowanych do zakładanych parametrów, w tym budowa klastrów wysoko dostępnych, wirtualizacja, konteneryzacja oraz wdrażanie nowych rekomendowanych rozwiązań

  • Dbanie o niezawodność i bezpieczeństwo działania systemów

  • Weryfikacja i tworzenie wewnętrznych standardów i procedur

  • Udział w pracach zespołów analitycznych i projektowych

  • Wspieranie użytkowników w formułowaniu wymagań i w ich realizacji

  • Raportowanie działalności z zakresu powierzonych obowiązków

Nasze wymagania

  • minimum trzy lata doświadczenia w zakresie administracji systemami Linux Ubuntu / Debian

  • dobrej znajomości języka skryptowego bash / python

  • znajomości systemów monitorowania: Nagios / Grafana / Prometheus / Collectd

  • znajomości narzędzi do automatyzacji i zarządzania infrastrukturą Puppet

  • podstawową znajomość wirtualizacji Proxmox / VMware

  • podstawową znajomość technologii konteneryzacji Docker / Kubernetes

  • podstawową wiedzę w dziedzinie baz danych MySQL / Postgres / MongoDB

  • umiejętność konfiguracji oraz wykorzystywania narzędzi Nginx / Apache / Haproxy / Redis / Elasticsearch

  • język angielski pozwalający na zrozumienie dokumentacji technicznej

  • umiejętności korzystania z dokumentacji oraz chęci do rozwijania się i poszukiwania nowych rozwiązań

Mile widziane

  • prawo jazdy kat. B

To oferujemy

  • Stabilna praca w największej grupie kapitałowej w kraju

  • Dobra atmosfera, przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą

  • Pakiet benefitów (MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, oferty pracownicze, sekcje tematyczne)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne

  • kawa / herbata