Logo Pracuj.pl

Administrator Systemów

Polkomtel Sp. z o.o.O firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • Nagios

  • Grafana

  • Prometheus

  • Collectd

  • Docker

  • Kubernetes

  • MySQL

  • PostgreSQL

  • MongoDB

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Administracja systemami Linux
  • Pełnienie dyżurów telefonicznych 24 godz./dobę 7 dni w tygodniu zgodnie z grafikiem
  • Planowanie zmian i nadzór nad ich wykonaniem oraz badanie ich wpływu na ciągłość i wydajność usług biznesowych
  • Sporządzanie technicznych ekspertyz (w tym planowanie obciążeń, kontrola parametrów)
  • Planowanie i implementacja środowisk dopasowanych do zakładanych parametrów, w tym budowa klastrów wysoko dostępnych, wirtualizacja, konteneryzacja oraz wdrażanie nowych rekomendowanych rozwiązań
  • Dbanie o niezawodność i bezpieczeństwo działania systemów
  • Weryfikacja i tworzenie wewnętrznych standardów i procedur
  • Udział w pracach zespołów analitycznych i projektowych
  • Wspieranie użytkowników w formułowaniu wymagań i w ich realizacji
  • Raportowanie działalności z zakresu powierzonych obowiązków

Nasze wymagania

  • minimum trzy lata doświadczenia w zakresie administracji systemami Linux Ubuntu / Debian
  • dobra znajomość języka skryptowego bash / python
  • znajomość systemów monitorowania: Nagios / Grafana / Prometheus / Collectd
  • znajomość narzędzi do automatyzacji i zarządzania infrastrukturą Puppet
  • podstawowa znajomość wirtualizacji Proxmox / VMware
  • podstawowa znajomość technologii konteneryzacji Docker / Kubernetes
  • podstawowa wiedza w dziedzinie baz danych MySQL / Postgres / MongoDB
  • umiejętność konfiguracji oraz wykorzystywania narzędzi Nginx / Apache / Haproxy / Redis / Elasticsearch
  • język angielski pozwalający na zrozumienie dokumentacji technicznej
  • umiejętność korzystania z dokumentacji oraz chęci do rozwijania się i poszukiwania nowych rozwiązań

Mile widziane

  • prawo jazdy kat. B

To oferujemy

  • Stabilna praca w największej grupie kapitałowej w kraju
  • Dobra atmosfera, przyjazne środowisko pracy, współpracę z osobami otwartymi i chętnie dzielącymi się wiedzą
  • Pakiet benefitów (MultiSport, opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, oferty pracownicze, sekcje tematyczne)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • spotkania integracyjne
  • kawa / herbata

Aktualne oferty pracodawcy
Numer referencyjny: AL/AS/KP/49/0221

Administrator Systemów, Warszawa