Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Adwokat/ Radca Prawny / Doradca Obywatelski / Mediator - do punktów NPP i NPO

FUNDACJA MŁODZI LUDZIOM

4 000 brutto / mies.
  • wielkopolskie

    wielkopolskie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa zlecenie, kontrakt B2B
  • część etatu, dodatkowa / tymczasowa
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • udzielanie nieodpłatnych porad prawnych, świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego lub prowadzenie nieodpłatnych mediacji zgodnie z zakresem ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej w 2022 r.

  • osobista obecność w punkcie w uzgodnionych terminach - potwierdzana na karcie czasu pracy i przez zalogowanie się w systemie informatycznym, a także dbałość o zapewnienie ewentualnych zastępstw

  • wypełnianie "kart pomocy” dla każdej porady w dedykowanym do tego programie Ministerstwa Sprawiedliwości

  • comiesięczne przekazywanie dokumentacji do samorządu lokalnego (oświadczenia klientów), listy obecności oraz ewentualnego sprawozdania z ilości udzielanych porad

Nasze wymagania

Fundacja Młodzi Ludziom prowadzi rekrutację do pracy w punktach pomocy prawnej (NPP), poradnictwa obywatelskiego (NPO) na terenie całej Polski do pracy:

• ADWOKATÓW I RADCÓW PRAWNYCH

• DORADCÓW OBYWATELSKICH - posiadających wymagane ustawą szkolenie z zakresu poradnictwa obywatelskiego lub planujących uzyskać je w bieżącym roku

• MEDIATORÓW wpisanych na listy mediatorów prowadzone przez Prezesów Sądów Okręgowych

To oferujemy

  • całoroczną umowę na 2022 rok

  • pełne wsparcie organizacyjne i techniczne

  • regularne miesięczne wynagrodzenie

Fundacja Młodzi Ludziom z siedzibą w Łodzi jest organizacją pożytku publicznego o ogólnopolskim zasięgu działającą od 2012 r. w dziedzinie szeroko rozumianej pomocy i integracji społecznej, poradnictwie prawnym oraz obywatelskim, a także mediacji. Od 2016 r. prowadzimy punkty nieodpłatnego poradnictwa prawnego zgodnie z ustawą dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Obecnie prowadzimy kilkadziesiąt punktów nieodpłatnego poradnictwa na terenie różnych województw.

Przewiń do profilu firmy

Czas pracy:

Od 1 do 5 dni w tygodniu (pon.-pt.) z wyłączeniem dni świątecznych przez 4 godz. dziennie według harmonogramu pracy i lokalizacji punktów wykonywania świadczeń zgodnie z wymaganiami danego samorządu terytorialnego powiatu/miasta.