Ta oferta pracy jest nieaktualna od Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Agent Celny

  • Rzeszów, Głogów Małopolski, podkarpackie
  • Specjalista
  • 23.01.2018

Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

Szukamy obecnie kandydatów na stanowisko:
AGENT CELNY
Lokalizacja: Rzeszów (okolice), Głogów Małopolski

Zadania:

  • dokonywanie zgłoszeń celnych we wszystkich procedurach celnych,
  • weryfikacja i kompletowanie niezbędnych dokumentów do odprawy celnej,
  • taryfikacja towarów,
  • asystowanie przy rewizji celnej towaru,
  • rejestracja upoważnień klientów,
  • bieżący kontakt z Urzędem Celnym,
  • wystawianie faktur za usługi agencji celnej,
  • wystawianie not księgowych  i kontrola terminów płatności przez klienta,
  • archiwizowanie dokumentacji celno-podatkowej,
  • sporządzanie deklaracji Intrastat,
  • przygotowanie odwołań i innych wniosków podlegających rozpatrzeniu przez organy celne,
  • saldowanie zabezpieczeń generalnych na procedurę,
  • saldowanie pozwoleń indywidualnych na wywóz uzbrojenia,
  • dokonywanie zgłoszeń celnych towarów militarnych i podwójnego zastosowania.

Oczekiwania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: logistyka, prawo, ekonomia, finanse),
  • doświadczenie na podobnym stanowisku: 1-2 lata,
  • znajomość przepisów i procedur związanych z obsługa celną przesyłek lotniczych,
  • wpis na listę agentów – mile widziany,
  • znajomość programu WINSAD – mile widziana,
  • proaktywna postawa na poszukiwanie potrzebnych informacji niezbędnych do wykonywania codziennych obowiązków,
  • umiejętność budowania pozytywnych relacje z klientami zewnętrznymi i wewnętrznymi,
  • uczciwość,
  • znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie – na poziomie minimum komunikatywnym.

Oferujemy:

  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji,
  • pracę w miłej atmosferze,
  • umowę o pracę,
  • pakiet świadczeń pozapłacowych (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport).

Prosimy o zamieszczenie w ofercie zapisu: „Wyrażam zgodę na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacyjnego firmy Schenker Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Żwirki i Wigury 18, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997r. o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133, poz. 883. Oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o prawie dostępu do treści moich danych oraz ich poprawiania.”