Agent celny

  • Świnoujście, zachodniopomorskie
  • Specjalista
  • 06.12.2018
  • Ważna jeszcze 26 dni (do 05.01.2019)

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Agent celny

    W DB Schenker staniesz się częścią wielkiej, logistycznej sieci, która łączy globalne rynki. Wpraw w ruch swoją karierę i odkryj nieskończone możliwości kształtując przyszłość już dziś. Razem z ponad 68 000 pracownikami na całym świecie, cenimy różnorodność i czerpiemy z indywidualnych doświadczeń, pomysłów i umiejętności. Jako zintegrowany zespół możemy realnie wpływać na rzeczywistość.

    Dołącz do naszego zespołu - będziesz jego ważną częścią!

    Twój zakres obowiązków będzie obejmował m.in.:

    • Odpowiedzialność za proces obsługi przesyłek celnych poprzez:
      • wystawianie i kompletację niezbędnych dokumentów do odprawy celnej
      • weryfikację poprawności dokumentów niezbędnych do prawidłowej realizacji zlecenia
      • rejestrację upoważnień klientów do odprawy celnej w systemie
    • Udzielanie gwarancji należności celnych i sporządzanie deklaracji statystycznych Intrastat
    • Rozwiązywanie bieżących problemów operacyjnych klientów wewnętrznych i zewnętrznych z uwzględnieniem standardów jakościowych obsługi klientów
    • Wystawianie faktur i not księgowych oraz kontrola płatności klientów
    • Przygotowywanie dokumentacji związanej z procedurami celnymi (SANEPID, WIOR, WIJHARS).

    Profil kandydata:

    • Uprawnienia Agenta celnego - wpis na listę agentów celnych
    • Znajomość przepisów Prawa Celnego oraz procedur gospodarczych
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
    • Wykształcenie min. średnie
    • Swobodne posługiwanie się pakietem Microsoft Office
    • Kompetencje komunikacyjne: klarowność przekazu, profesjonalizm wypowiedzi
    • Dokładność
    • Umiejętność współpracy z innymi działami w organizacji.

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
    • Kompleksowy program szkoleniowy wprowadzający w zakres obowiązków
    • Dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej (Medicover) oraz zajęć sportowo-rekreacyjnych (Multisport)
    • Możliwość uczestnictwa w programach wolontariatu oraz w imprezach integracyjnych
    • Praca wśród przyjaznych ludzi, którzy kochają to, co robią
    • Możliwość rozwoju zawodowego w strukturach globalnej korporacji: rekrutacje wewnętrzne pozwalają wielu naszym pracownikom zdobywać nowe doświadczenia zarówno w strukturach DB Schenker Polska, jak i w oddziałach naszej firmy za granicą.

    Zainteresowana? Zainteresowany?

    Aplikuj, bo Twoja decyzja dziś może być początkiem wspaniałej kariery w DB Schenker jutro.