Ta oferta pracy jest nieaktualna od 100 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

AI – Praktykant/ka – Lingwista

  • lubuskie
  • Praktykant/Stażysta
  • 2018-06-11

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Miejsce pracy:  praktyki zdalne
    Nr ref. AI/NLP/RLE/INT

    Dołącz do naszego zespołu lingwistycznego w jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych w Europie. Wspólnie z Inżynierami rozwijamy nowoczesne metody przetwarzania języka naturalnego.

    Zadania

    • Przygotowanie oraz weryfikowanie zasobów językowych (słowniki, korpusy, anotacje)
    • Tworzenie reguł językowych do wykrywania wzorców w tekście
    • Wykonywanie zadań związanych ze składnią i semantyką jednego z języków europejskich: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, portugalskiego, włoskiego lub francuskiego.
    • Wspieranie zespołu lingwistycznego w realizacji zadań

    Wymagania

    • Studenci III roku studiów licencjackich lub studenci studiów magisterskich na kierunku filologia, lingwistyka stosowana lub kierunków pokrewnych (prosimy o uwzględnianie tematu pracy licencjackiej/magisterskiej w CV lub specjalizacji) z jednym z wymienionych języków: angielski, niemiecki, hiszpański, portugalski, włoski, francuski.
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym (min. B2)
    • Ogólne zainteresowanie technologią
    • Dokładność i dbałość o szczegóły
    • Komunikatywność i terminowość

    Kwalifikacje będące dodatkowym atutem

    • Ogólna znajomość zagadnień sztucznej inteligencji: rozpoznawanie i rozumienie mowy, automaty dialogowe, itp.
    • Zainteresowanie jedną z wymienionych dyscyplin: przetwarzanie języka naturalnego, psycholingwistyka lub neurolingwistyka, językoznawstwo korpusowe, teorie składniowe, architektury językowe, semantyka formalna, gramatyka generatywna
    • Znajomość zagadnienia rozkładu zdań do celów zastosowań programistycznych
    • Doświadczenie w tworzeniu leksykonów technicznych
    • Ogólna znajomość technik uczenia maszynowego
    • Znajomość dodatkowego języka zachodnio-europejskiego

    Oferujemy

    • Pracę zdalną i elastyczne godziny pracy
    • Płatną praktykę w wymiarze 3 miesięcy (z możliwością przedłużenia współpracy)
    • Przyjazną atmosferę pracy
    • Możliwość rozwoju i doskonalenia kwalifikacji w zespole światowej klasy specjalistów
    • Uczestnictwo w innowacyjnych i ciekawych projektach

    Jeśli brzmi to jak Twój kolejny krok w karierze, czekamy na Ciebie.

    Aplikację w języku angielskim prosimy przesłać klikając na przycisk Aplikuj.

    Skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

    Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest SAMSUNG ELECTRONICS POLSKA Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa.

    Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdzie Pan/Pani po kliknięciu w przycisk „Aplikuj”.

    Patrz na miasto z 23 piętra.

    Pracuj z nami

    #WSAMSUNGU!