Oferta pracy

Akademia Żubra - Obszar Ryzyka

Bank Pekao

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • praktykant / stażysta
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa

Technologie, których używamy

System operacyjny

O projekcie

Wiesz, co chcesz osiągnąć, a my chcemy wspierać Twoją karierę. Wybierz pracę, w której wykorzystasz swój talent!

Aplikuj do Akademii Żubra i #bierzżyciezarogi!

Masz możliwość pracy w różnych zespołach (jeden do wyboru), w zależności od Twoich zainteresowań, umiejętności i kierunku, w którym chcesz się rozwijać.

Czas trwania programu: 11.07 - 09.09

Gdzie możesz odbyć praktyki:

• Departament Systemów, Projektów, i Analityki Ryzyka Kredytowego - Warszawa

• Departament Zarządzania Ryzykiem Klientów Strategicznych – Warszawa

• Departament Kredytów Nieregularnych: Warszawa lub Katowice

Twój zakres obowiązków

  • Analiza profilu ryzyka poszczególnych produktów kredytowych.

  • Automatyzacja procesu raportowania w zakresie poziomu odpisów indywidualnych na utratę wartości.

  • Wprowadzanie sprawozdań finansowych największych Klientów banku do systemu ACE.

  • Praca nad danymi i raportami zarządczymi w ryzyku poprzez programowanie systemów raportowych.

  • Zapoznanie się z procesem obsługi należności nieregularnych, a w szczególności restrukturyzacji wierzytelności oraz monitoring realizacji umów restrukturyzacyjnych wezwania do zapłaty, kontakt telefoniczny.

  • Pomiar, analiza i raportowanie wyniku na działalności banku na rynkach FX, stopy procentowej i towarowym.

  • Nabycie wiedzy dot. przebiegu realizacji decyzji kredytowych, wycen i weryfikacji wartości nieruchomości przyjmowanych na zabezpieczenie wierzytelności banku oraz poznanie podstawowych zasad związanych z ustanawianiem, monitorowaniem i rejestracją w systemie prawnego zabezpieczenia wierzytelności banku.

Nasze wymagania

  • Kończysz 2 rok studiów lub jesteś absolwentem (do 2 lat po ukończeniu studiów).

  • Jesteś studentem lub absolwentem kierunku: informatyka, matematyka, ekonomia, rachunkowość, metody ilościowe, ekonometria, prawo.

  • Posiadasz wiedzę merytoryczną w zakresie testów lub zarządzania projektami.

  • Znasz dobrze jedno z narzędzi: SAS, SQL, VBA, Excel, Access, Power BI.

  • Cechuje Cię dociekliwość, komunikacyjność i zaangażowanie w realizację zadań.

  • Analityczne i logiczne myślenie jest Twoją mocną stroną.

  • Masz pozytywne nastawienie do ludzi, łatwo budujesz relacje oraz lubisz pracę w zespole.

To oferujemy

  • 2 miesięczne płatne praktyki z możliwością kontynuowania współpracy w ramach dostępnych wakatów.

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę.

  • Wsparcie dedykowanego Opiekuna oraz współpracę z Ekspertami, którzy chętnie podzielną się z Tobą wiedzą i doświadczeniami

  • Poznanie najlepszych specjalistów w branży i nawiązanie swoich pierwszych relacji biznesowych.

  • Możliwość udziału w szkoleniach i warsztatach.

  • Poznanie sposobu funkcjonowania jednej z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej.