Oferta pracy

Aktuariusz

Antal Banking&InsuranceO firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 10 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Starszy specjalista (Senior)

Antal Banking&Insurance

Warszawa

Warszawa

Dla zakładu ubezpieczeń na życie, o ugruntowanej na rynku polskim pozycji, poszukujemy:

Aktuariusz

Numer ref.: /102/05/2021/EB

Zakres obowiązków:

  • Wykonywanie rocznych i kwartalnych raportów dla KNF;
  • Dostarczanie cyklicznych  wyliczeń, ze szczególnym uwzględnieniem rezerw techniczno-ubezpieczeniowych w zakresie ryzyka aktuarialnego i rynkowego;
  • Przygotowywanie danych, założeń i statystyk niezbędnych do wykonywania kalkulacji aktuarialnych;
  • Wykonywanie kalkulacji aktuarialnych;
  • Rozliczenia umów reasekuracyjnych, dostarczanie danych i statystyk na potrzeby oceny efektywności reasekuracji;
  • Monitorowanie rentowności oferowanych produktów;
  • Kontrolowanie poprawności wyliczeń wartości świadczeń całkowitego i częściowego, świadczeń z tytułu śmierci, wartości odstąpienia, należnych odsetek z tytułu nieopłaconej składki, podatku od zysków;
  • Współpraca z innymi departamentami, w tym działem IT;
  • Rozwój modelu aktuarialnego w systemie Moses;

Wymagania:

  • Minimum 3-letnie doświadczenie aktuarialne w obszarze ubezpieczeń na życie lub w konsultingu w obszarze realizacji projektów dla zakładów ubezpieczeń na życie;
  • Licencja aktuarialna;
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: matematyka, ekonometria, statystyka, fizyka, informatyka);
  • Znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości, matematyki ubezpieczeniowej, aktuariatu raportowego oraz standardów rynkowych;
  • Wiedza prawna z zakresu gospodarki finansowej zakładów ubezpieczeń;
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywny (minimum B2);
  • Zaawansowana znajomość Excela, VBA oraz Access/SQL/R;
  • Znajomość Prophet oraz MS Office na poziomie średniozaawansowanym;
  • Wykonywanie obliczeń przy użyciu istniejącego modelu w Moses;

Oferujemy:

  • Atrakcyjne wynagrodzenie;
  • Umowę o pracę;
  • Pakiet benefitów (opieka medyczna, grupowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie do aktywności kulturalnej i sportowej);
  • Praca w nowoczesnym biurowcu zlokalizowanym w okolicy Dworca Zachodniego;
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne