Oferta pracy

Analityczka/Analityk cyberbezpieczeństwa - L1 SOC/CERT

mBank

  • Prosta 18, Wola, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

mBank

Prosta 18

Wola

Warszawa

Technologie, których używamy

Mile widziane

  • SIEM

  • SOAR

  • EDR

  • Web PROXY

  • SMG

System operacyjny

O projekcie

W zespole I Linii SOC/CERT zajmujemy się monitorowaniem bezpieczeństwa i obsługą incydentów bezpieczeństwa. Odpowiadamy za pierwszą reakcję na zidentyfikowane lub zgłoszone przez pracowników i klientów zdarzenia związane z cyberbezpieczeństwem.

Działamy zgodnie z najlepszymi praktykami, należymy do społeczności CERTów zrzeszonych w europejskiej organizacji Trusted Introducer i mamy status „Accredited”! Sprawdź, czy szukamy właśnie Ciebie :)

Twój zakres obowiązków

  • będziesz uczestniczyć w pracach zespołu Security Operations Center - działamy w trybie 24/7/365 (zmiany 6-14-22),

  • monitorować działania użytkowników w systemach informatycznych i wykrywać naruszenia dot. bezpieczeństwa IT,

  • obsługiwać systemy wspomagające monitorowanie bezpieczeństwa IT na podstawie istniejących procedur i korzystać z narzędzi, które trudno tu pomieścić - m.in. SIEM, EDR, FW, AV, SOAR, Web PROXY, SMG,

  • brać udział w analizie i obsłudze incydentów bezpieczeństwa IT,

  • współpracować z zespołem I Linii i analitykami II Linii CERT/SOC, aby wymieniać się wiedzą,

  • wspierać cyber wiedzą innych pracowników mBanku,

  • wymieniać się informacjami i współpracować z innymi zespołami CERT.

Nasze wymagania

  • masz wykształcenie wyższe lub studiujesz na ostatnim roku np. informatykę, matematykę, elektronikę,

  • interesujesz się bezpieczeństwem IT, a za 5 lat widzisz się w roli eksperckiej w obszarze cyberbezpieczeństwa ;-),

  • masz wiedzę i doświadczenie dotyczące technologii sieciowych, rodziny systemów operacyjnych Windows, Linux/Unix, baz danych, technologii i rozwiązań z obszaru cyber,

  • znasz podstawowe metody atakowania systemów IT i związane z nimi zagrożenia,

  • masz wiedzę na temat wykonywania analizy incydentów,

  • umiesz tworzyć formalne dokumenty, procedury i raporty,

  • znasz angielski na poziomie pozwalającym na czytanie dokumentacji technicznej,

  • jesteś w pełnej gotowości do pracy 24/7/365 (zmiany 6-14-22) w systemie hybrydowym - zdalnie i z biura w Łodzi/Warszawie,

  • chcesz poznawać nowe technologie i trendy w IT/Cyberbezpieczeństwie :)

  • wcześniejsze doświadczenie zawodowe w obszarze IT lub bezpieczeństwa IT,

  • znajomość narzędzi wspierających monitorowanie bezpieczeństwa systemów IT i analizy logów.

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji

Skład zespołu

  • specjalista cyberbezpieczeństwa

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe

  • szkolenia wewnątrzfirmowe

  • szkolenia zewnętrzne

  • treningi umiejętności miękkich

  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych

  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • umowę o pracę,

  • codzienną współpracę operacyjną z II Linią SOC/CERT, która będzie wspierać Cię merytorycznie,

  • dostęp do wewnętrznej bazy wiedzy i platform szkoleniowych,

  • poznanie najlepszych praktyk dla CERT i działanie zgodnie z nimi - wspominaliśmy, że mamy akredytację Trusted Introducer?

  • brak dress code’u,

  • cały pakiet benefitów, od MultiSporta po Legimi i LinkedIn Learning (więcej w następnej sekcji),

  • pracę hybrydową, Home Office + raz w tygodniu spotykamy się w biurze,

  • naprawdę dobrą atmosferę i wsparcie lidera, ale o tym pisze każdy, więc zachęcamy Cię do przekonania się w praktyce :)

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • brak dress code’u

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

Etapy rekrutacji
1

Zapoznamy się z Twoim CV i formularzem.

2

Spotkasz się online z liderem zespołu i rekruterką.

3

Poznasz menadżera obszaru cyber (opcjonalnie).

4

Damy znać, jak Ci poszło - trzymamy kciuki za ofertę!

mBank

Mamy unikalną kulturę organizacyjną, a wyróżniają nas ludzie! Tworzymy aplikacje webowe, mobilne i narzędzia technologiczne, z których skorzystało już ponad 5,5 mln naszych klientów. Cenimy poczucie stabilności i bezpieczeństwa, możliwości rozwoju oraz... swój czas – w pracy i po pracy.

Przewiń do profilu firmy