Ta oferta pracy jest nieaktualna od 7 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Analityk ds. Monitorowania Bezpieczeństwa – 1 linia SOC

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 18.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Exatel to polski lider usług bezpieczeństwa ICT Od ponad 20 lat świadczymy kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji w dowolnym miejscu w Polsce dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Jako głosowy operator hurtowy skutecznie działamy na rynku globalnym. Zaufało nam kilkuset operatorów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Opieramy się na nowoczesnej i rozległej sieci transmisyjnej. Dzięki temu jesteśmy teleinformatycznym mostem, który łączy wschód i zachód Europy. Dajemy klientom pełną kontrolę nad cyberprzestrzenią. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie współpracy. Wierzymy, że właściwe zrozumienie potrzeb to podstawa dobrych relacji biznesowych. Dobrze znamy rynek teleinformatyczny. Doświadczenie i wiedza naszych ekspertów to nasz największy atut. Więcej informacji: www.exatel.pl

    Obecnie szukamy osoby, która dołączy do zespołu w Departamencie Cyberbezpieczeństwa na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

    • monitorowanie zdarzeń naruszenia bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym,
    • wstępna analiza wykrytych zdarzeń bezpieczeństwa,
    • kategoryzowanie zdarzenia bezpieczeństwa i nadawanie im priorytetów,
    • poszukiwanie zależności pomiędzy niepokojącymi zdarzeniami,
    • zbieranie kluczowych informacji i ich opisywanie na potrzeby reagowania na 2 linii wsparcia oraz na bieżąco współpraca z 2 linią SOC (incydent responder).

    OCZEKIWANIA:

    • fascynacja technicznymi aspektami bezpieczeństwa systemów IT,
    • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze IT lub rocznego doświadczenia po kierunkowych studiach wyższych,
    • znajomość modelu ISO OSI i zależności pomiędzy usługami/protokołami w poszczególnych warstwach, np. ARP, DNS, SNMP, ICMP, HTTP/HTTPS, SMTP, syslog,
    • znajomość działania usług i technologii bezpieczeństwa (antywirus, firewall, IDS/IPS, routery, przełączniki, urządzenia do network forensics, sanbox, inne),
    • doświadczenie w użytkowaniu rozwiązań SIEM (konfiguracja oraz tuningowanie będzie dużym plusem),
    • dobre zdolności analityczne,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym,
    • aktualne poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „ściśle tajne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.

    MILE WIDZIANE:

    • podstawowa znajomość budowy systemów informatycznych (warstwa sieciowa, systemów operacyjnych, aplikacyjna),
    • podstawowa znajomość technik ataków na systemy teleinformatyczne,
    • certyfikaty: np. CompTIA Security+, GIAC GSEC lub równoważne.

    OFERUJEMY:

    • możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego poprzez realizację ciekawych zadań w branży telekomunikacyjnej,
    • możliwość podnoszenia kwalifikacji z zakresu bezpieczeństwa w tym zdobywania certyfikatów,
    • możliwość poznawania nowinek z zakresu bezpieczeństwa oraz analizy ataków typu 0-day,
    • pracę na pełny etat w trybie zmianowym,
    • pakiet świadczeń socjalnych (m.in.: pakiet medyczny, karnet sportowy).

    Uprzejmie prosimy o zamieszczenie w aplikacji poniższej zgody na przetwarzanie danych osobowych:

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów rekrutacji organizowanych przez EXATEL S.A. Podanie danych jest dobrowolne. Mogę cofnąć zgodę w każdym czasie. Administratorem danych jest EXATEL S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Perkuna 47. Dane mogą być przetwarzane pomimo cofnięcia zgody, jeżeli ich przetwarzanie jest niezbędne do ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń Administratora w związku z prowadzoną rekrutacją. Dane mogą zostać przekazane do odbiorców (upoważnionych na podstawie właściwych przepisów prawa lub związanych umową z Administratorem), jeżeli jest to niezbędne do przeprowadzenia procesu rekrutacji. Mam prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, skargi do organu nadzorczego i przeniesienia danych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie exatel.pl, zakładka „Polityka Prywatności”.