Logo Pracuj.pl

Analityk big data

Santander Bank PolskaO firmie

  • Kraków
    Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • Python

  • Java

  • BigData

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Tworzenie skryptów i zapytań w SQL i Python, celem optymalizacji procesów raportowania danych digital w organizacji. Tworzenie i utrzymanie procesów umożliwiających dostęp do danych dla analityków danych w oparciu o aplikacje napisane w języku Java na platformie Apache Hadoop (BigData)
  • Tworzenie nowych procesów zasilania (ETL) na platformie BigData
  • Utrzymanie istniejących procesów służących do zasilania (ETL) na platformie BigData
  • Optymalizacja istniejących procesów na platformie BigData
  • Dostosowywanie istniejących procesów ETL do nowych potrzeb biznesowych, zarówno w trybie batch jak i near-realtime
  • Tworzenie i utrzymanie cyklicznych zadań zasilających lub przetwarzających dane (ETL) w oparciu o platformę BMC Control-M
  • Tworzenie i utrzymanie cyklicznych zadań zapewniających nieprzerwany dostęp do danych, zarówno bieżących jak i historycznych, dla analityków danych oraz innych jednostek banku
  • Weryfikacja plików log
  • Nadzór oraz weryfikacja ok. 750 plików log przychodzących codziennie w nocy z systemów źródłowych pod kątem ich kompletności i ich gotowości do zasilenia procesami ETL

Nasze wymagania

  • Praktyczna wiedza z zakresu inżynierii oprogramowania w kontekście języka Java oraz technologii bazodanowych jak SQL i Python.
  • Tworzenie aplikacji w języku Java z wykorzystaniem JUnit, Apache Maven, Jenkins, GitLab.
  • Znajomość tematyki baz danych. Umiejętność tworzenia tabel oraz znajomość języka SQL na poziomie dobrym oraz Pythona.
  • Znajomość aplikacji z ekosystemu Apache Hadoop, szczególnie (Hive, HBase, Kafka, HDFS, MapReduce, Flink, Storm, Flume).
  • Samodzielność w realizacji zaawansowanych zadań i projektów
  • Dodatkowym plusem znajomość BMC Control-M

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Wewnętrzne programy rozwojowe umożliwiające doskonalenie kompetencji zawodowych
  • Udział w ciekawych, strategicznych projektach
  • Zgrany zespół i przyjazną atmosferę
  • Atrakcyjny system motywacyjny
  • Pożyczki na cele mieszkaniowe
  • Ofertę produktową banku na atrakcyjnych warunkach
  • Prywatną opiekę zdrowotną
  • Możliwość wyboru spośród bogatej oferty świadczeń pozapłacowych w ramach systemu kafeteryjnego
  • Ciekawe akcje w ramach programu propagującego zdrowy styl życia „BeHealthy”
  • Oferta benefitowa dla pracowników z niepełnosprawnościami

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

NA CZYM BĘDZIE POLEGAĆ TWOJA PRACA

Wykonując swoje obowiązki, pomagając innym, wywieramy pozytywny wpływ na otoczenie. Osiągając codzienne sukcesy, stajemy się inspiracją do zmian na lepsze. Jesteśmy bohaterami w swoim miejscu pracy. Osobami zupełnie niezwyczajnymi w tym, co robią.

CZEGO SZUKAMY

DOŚWIADCZENIE

3 do 5 lat doświadczenia zawodowego

WYKSZTAŁCENIE

magister inżynier: Informatyka (wymagane)

KOMPETENCJE

Analiza danych - oprogramowanie (Rozległe doświadczenie), Programowanie (wiedza ekspercka), Programowanie systemów (wiedza ekspercka), Rozwój oprogramowania (Rozległe doświadczenie), Zarządzanie i analityka Big Data (Rozległe doświadczenie)

Analityk big data, Kraków