Logo Pracuj.pl

Analityk Biznesowo-Systemowy

Bank Millennium S.A.O firmie

  • Gdańsk, pomorskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Bank Millennium S.A.

Targ Drzewny 1

Gdańsk

Sprawdź jak dojechać

Technologie, których używamy

System operacyjny

O projekcie

Chcesz:

• Wykorzystać i rozwinąć dotychczasowe doświadczenia z obszaru analizy biznesowej?

• Wziąć udział w ciekawych, prestiżowych projektach?

• Mieć realny wpływ na rozwój rozwiązań dostarczanych biznesowi i architekturę systemu?

• Poznać specyfikę systemów bankowych w tym systemu centralnego?

• Pracować z zaawansowanymi systemami bankowości internetowej i mobilnej oraz z systemami informatycznymi w nowoczesnej architekturze?

Zespół Millenet dla Przedsiębiorstw realizuje jeden z flotowych systemów Banku Millenium: Millenet dla bankowości korporacyjnej. Dodatkowo zajmujemy się również systemem PSD2 Compliance, systemem do autoryzacji transakcji 3DSecure oraz API dla bankowości korporacyjnej.

Twój zakres obowiązków

  • Współpracujemy z wybranymi departamentami Banku w zakresie analizy wymagań, wspieramy użytkowników na etapie definiowania wymagań biznesowych
  • Po dokładnym zrozumieniu istoty projektu tworzymy koncepcje rozwiązań funkcjonalnych i systemowych – projektujemy procesy, makiety ekranów użytkownika, modelujemy reguły biznesowe itp.
  • Wypełniamy lukę kompetencyjną pomiędzy klientem biznesowym, a zespołem deweloperskim.
  • Uczestniczymy w projektowaniu technicznym rozwiązań – np. zajmujemy się zagadnieniami integracji modułów wymaganych do realizacji procesu (SOA).
  • Wspieramy użytkowników na etapie testów i koordynujemy proces wdrożenia.
  • Utrzymujemy i rozwijamy istniejące systemy (development ‘in-house’)

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe
  • Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy w projekcie informatycznym w roli Analityka, mile widziane w branży finansowej
  • Umiejętność analizy potrzeb i wymagań funkcjonalnych Klienta
  • Znajomość zagadnień integracyjnych (SOA, Web Services, REST) oraz narzędzi typu SOAP UI lub Postman
  • Umiejętność modelowania systemów IT
  • Dobra znajomość języka UML
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane

  • Znajomość narzędzia Enterprise Architect (ewentualnie innego narzędzia CASE)
  • Znajomość zagadnień związanych z architekturą rozproszonych systemów IT
  • Znajomość czytania i definiowania serwisów zgodnie z OpenAPI

Podział czasu pracy

20%

Support dla PRD

55%

Analiza biznesowo-systemowa

25%

Wsparcie zespołu podczas developmentu wymagań

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

14

Tak pracujemy

  • koncentrujesz się na jednym projekcie
  • rozwijasz kilka projektów jednocześnie
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • masz wpływ na produkt
  • koncentrujesz się na rozwoju produktu
  • scrum

Skład zespołu

  • backend developer
  • frontend developer
  • lider techniczny
  • tester manualny
  • product owner
  • scrum master
  • analityk biznesowy
  • analityk systemowy

Tak pracujemy nad projektem

  • Clean Code
  • code review
  • wzorce projektowe
  • DDD
  • Continuous Deployment
  • Continuous Integration
  • DevOps
  • wsparcie architekta / lidera technicznego
  • dokumentacja
  • narzędzia do trackowania zadań
  • zarządzanie długiem technologicznym
  • pentesty
  • środowiska testowe
  • testy funkcjonalne
  • testy integracyjne
  • testy jednostkowe
  • testy regresyjne

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • konferencje w Polsce
  • mentoring
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Zatrudnienie w stabilnej instytucji bankowej wykorzystującej najnowsze technologie
  • Interesującą i odpowiedzialną pracę w zespole zarządzania projektami informatycznymi
  • Stałą umowę o pracę z podwyższonymi kosztami uzyskania przychodu
  • Prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie dla Ciebie i Twoich bliskich
  • Nieograniczony dostęp do strefy chillout wyposażonej m.in. w fotele i wygodne hamaki

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • kawa / herbata
  • strefa relaksu
  • dodatkowe świadczenia socjalne
  • inicjatywy dobroczynne
  • karta sportowa na preferencyjnych warunkach

W Banku Millennium patrzyMy w przyszłość, nieustannie poszukując nowych rozwiązań. Jakość jest obok innowacyjności podstawową wartością naszej kultury organizacyjnej i przejawia się w działaniach każdego pracownika. Zapewniamy Klientom dostęp do produktów i usług na wysokim poziomie, jednocześnie wychodząc naprzeciw ich zmieniającym się potrzebom.

Stale doskonalimy swoje kompetencje i stawiamy na współpracę. Tworzymy idealne warunki dla profesjonalnego rozwoju. Sprawdź nasze aktualne oferty pracy i wybierz najlepszą dla siebie. Z nami kariera zawodowa w bankowości jest na wyciągnięcie ręki!

Jesteśmy bankiem cyfrowym. Nasi specjaliści IT tworzą rozwiązania, z których korzystają miliony użytkowników. Projektują i rozwijają nowoczesne aplikacje dla każdego z obszarów naszej działalności, stanowiąc technologiczne DNA banku. Bądź prekursorem nowoczesnych rozwiązań bankowości internetowej, kreuj cyfrową przyszłość razem z nami!

Aktualne oferty pracodawcy
DRA/Analityk

Analityk Biznesowo-Systemowy, Targ Drzewny 1, Gdańsk