Oferta pracy

Analityk Biznesowy

Turbine Analytics S.A.O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Technologie, których używamy

System operacyjny

Twój zakres obowiązków

  • Udział w tworzeniu rozwiązań IT w modelu SaaS do zarządzania portfelem oraz zarządzania ryzykiem dla polskich i zagranicznych Instytucji Finansowych zarządzających aktywami

  • Przygotowywanie specyfikacji analitycznych dla programistów (w tym dokumentacji, przykładów i prototypów) w zakresie: orocesu realizacji transakcji na rynku finansowym, operacji post-transakcyjnych (rekoncyliacje transakcji, instrukcje rozliczeniowe, projekcja płynności gotówkowej)

  • Testowanie wdrażanych rozwiązań

  • Consulting oraz komunikacja z Klientami (zarządzającymi portfelem, specjalistami ds. operacji / middle-office)

  • Przygotowywanie raportów i analiz dla Klientów

  • Udział w projektowaniu rozwiązań z zakresu zarządzania portfelem i zarządzania ryzykiem we współpracy z Właścicielem Produktu oraz Programistami

  • Zapewnienie jakości tworzonych rozwiązań

  • Udział w projektach prowadzonych w trybie Agile/SCRUM

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (min. studia licencjackie) z zakresu ekonomii, finansów, metod ilościowych lub podobne (lub w trakcie studiów)

  • Doświadczenie w pracy w firmie związanej z rynkami finansowymi np. w domu maklerskim lub TFI

  • Znajomość (praktyczna i teoretyczna) tematyki inwestycji giełdowych i rynków finansowych

  • Którykolwiek z tytułów będzie dodatkowym atutem: CFA / Makler PW/ Doradca Inwestycyjny / FRM / PRM (może być w trakcie uzyskiwania)

  • Znajomość pakietu MS Office

  • Znajomość aplikacji wspomagających inwestowanie i/lub zawieranie transakcji na rynkach finansowych

  • Zaawansowana znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne poruszanie się w tekście pisanym oraz w komunikacji werbalnej

  • Proaktywne nastawienie

  • Dyspozycyjność, gotowość do zadaniowej pracy

  • Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole

Mile widziane

  • Doświadczenie w pracach projektowych związanych z budowaniem aplikacji finansowych

  • Znajomość praktyczna i/lub doświadczenie w zakresie: szczegółów technicznych zawierania i rozliczania transakcji na instrumenty udziałowe, dłużne (outright oraz sell-buy back / buy-sell back), ETF, instrumenty pochodne, jednostki uczestnictwa oraz certyfikaty inwestycyjne funduszy inwestycyjnych jak również transakcji walutowo-depozytowych, wymogów raportowania SFTR

  • Znajomość SQL

  • Znajomość protokołu FIX

  • Wiedza z zakresu: strategii inwestycyjnych i sposobu ich realizacji poprzez zawierane transakcje, zasad i warunków obrotu giełdowego, standardów rozliczania ISDA

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • koncentrujesz się na jednym projekcie
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne
  • koncentrujesz się na rozwoju produktu
  • koncentrujesz się na utrzymaniu kodu
  • scrum
  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

Turbine Analytics S.A.

Turbine Analytics S.A. – Fintech dostarczający rozwiązania w formule Software-as-a-Service oraz Model-as-a-Service z zakresu zarządzania portfelem inwestycyjnym oraz analityki ryzyka dla instytucji finansowych zarządzających aktywami poszukuje kandydatek/-ów na stanowisko Analityka Biznesowego w obszarze transakcji oraz operacji post-transakcyjnych.

Przewiń do profilu firmy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy