Analityk Biznesowy

Centralny Port Komunikacyjny

Aleje Jerozolimskie 142b

Ochota

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • prowadzenie wewnętrznych projektów doradczych (zbieranie oczekiwań Klienta, prowadzenie zespołu projektowego, zarządzanie oczekiwaniami Klienta i dostarczanie efektów zgodnie z oczekiwaniami);

  • przygotowywanie raportów, analiz i rekomendacji biznesowych z wykorzystaniem wielu źródeł danych (wewnętrznych, komercyjnych i publicznie dostępnych);

  • praca przy strategicznych projektach biznesowych, koncentrujących się na rozwiązywaniu najistotniejszych problemów i wyzwań z punktu widzenia Zarządu Spółki i realizacji Programu CPK;

  • wyszukiwanie danych biznesowych ze źródeł otwartych (w tym obcojęzycznych) na temat realizacji podobnych projektów inwestycyjnych na świecie, branży lotniczej i kolejowej, trendów rynkowych, gospodarki i innych danych niezbędnych do prowadzonych przez Spółkę projektów;

  • przekształcanie zbiorów danych, przeprowadzanie analizy porównawczej, wychwytywanie wzorców i anomalii, weryfikacja poprawności danych.

Nasze wymagania

  • Minimum 3 lata doświadczenia zawodowego związanego z realizacją projektów doradczych (praca w firmie konsultingowej będzie dodatkowym atutem)

  • Sprawność w posługiwaniu się publicznymi i komercyjnymi bazami danych rynkowych, branżowych, sektorowych; znajomość takich baz dla rynku lotniczego, kolejowego i nieruchomościowego będzie dodatkowym atutem

  • Umiejętność nawiązywania kontaktów w świecie nauki i włączanie naukowców ekspertów do zespołów eksperckich w czasie przygotowywania analiz i raportów

  • Znajomość narzędzi i metod wykorzystywanych do analizy danych;

  • Bardzo dobra znajomość MS Office, w szczególności MS Excel i PowerPoint

  • Umiejętność analizy i syntezy danych oraz wyciągania wniosków

  • Biegła znajomość języka angielskiego;

  • Wykształcenie wyższe (preferowane ekonomiczne lub informatyczne);

  • Dokładność oraz dbałość o wysoką jakość tworzonych materiałów,

  • Umiejętność pracy pod presją czasu, dobrej organizacji pracy i samodzielności;

  • Umiejętność pracy w grupie;

  • Dobre umiejętności interpersonalne i doświadczenie w pracy z klientem zewnętrznym i wewnętrznym;

  • Doświadczenie w projektach związanych z sektorem lotniczym lub kolejowym będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.

  • Ciekawą pracę w zgranym, dynamicznie rozwijającym się zespole.

  • Udział w największym projekcie infrastrukturalnym w Polsce o międzynarodowym znaczeniu.

  • Elastyczne godziny pracy.

  • Szkolenia i możliwość rozwoju.

  • Prywatną opiekę medyczną.

  • Dogodną lokalizację miejsca pracy w nowoczesnym biurze – bliskie sąsiedztwo Dworca Zachodniego.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • elastyczny czas pracy

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3.000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie w stanie obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie. W skład CPK wejdą też inwestycje kolejowe: węzeł w bezpośredniej bliskości portu lotniczego i połączenia na terenie kraju, które umożliwią przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz. Inwestycja powinna umożliwić stworzenie ponad 150 tys. nowych miejsc pracy. W rejonie CPK powstanie Airport City, w skład którego wejdą m.in. obiekty targowo-kongresowe, konferencyjne i biurowe. CPK jest w 100 proc. własnością Skarbu Państwa, zaliczając się do spółek strategicznych z punktu widzenia interesów kraju.

Przewiń do profilu firmy