Oferta pracy

Analityk Biznesowy - Zarządzanie Ryzykiem i Raportowanie

ProService Finteco Sp. z o.o.

  • Wołoska 5, Mokotów, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna, praca hybrydowa

Wołoska 5

Mokotów

Warszawa

Technologie, których używamy

Wymagane

  • specyfikacje analityczne

  • testowanie

  • przygotowywanie raportów

Mile widziane

  • SQL

  • modelowanie rynków finansowych

System operacyjny

O projekcie

Fintech dostarczający rozwiązania w formule Software-as-a-Service oraz Model-as-a-Service z zakresu zarządzania portfelem inwestycyjnym oraz analityki ryzyka dla instytucji finansowych zarządzających aktywami poszukuje kandydatek/-ów na stanowisko Analityka Biznesowego do zespołu Zarządzania Ryzykiem i Raportowania.

Twój zakres obowiązków

Udział w tworzeniu rozwiązań IT w modelu SaaS do zarządzania portfelem oraz zarządzania ryzykiem dla polskich i zagranicznych Instytucji Finansowych zarządzających aktywami

Przygotowywanie specyfikacji analitycznych dla programistów (w tym dokumentacji, przykładów i prototypów) z zarządzania portfelem oraz ryzykiem w zakresie:

--wyliczania wskaźników ryzyka oraz limitów inwestycyjnych

--raportowania

--prezentacji informacji o instrumentach i portfelach inwestycyjnych

--przetwarzania danych księgowych i rynkowych

Testowanie i zapewnienie jakości wdrażanych rozwiązań

Consulting oraz komunikacja z Klientami (zarządzającymi portfelem, zarządzającymi ryzykiem oraz analitykami)

Przygotowywanie raportów i analiz dla Klientów

Udział w projektowaniu rozwiązań z zakresu zarządzania portfelem i zarządzania ryzykiem we współpracy z Właścicielem Produktu oraz Programistami

Udział w projektach prowadzonych w trybie Agile/SCRUM

Nasze wymagania

Wykształcenie wyższe (min. studia licencjackie) z zakresu ekonomii, finansów, metod ilościowych lub podobne

Min. 2 lata doświadczenia w pracy w firmie związanej z rynkami finansowymi np. w domu maklerskim lub TFI

Dobra znajomość tematyki inwestycji giełdowych i rynków finansowych

Wiedza z zakresu:

--Zarządzania ryzykiem rynkowym

--Wymogów raportowych dla funduszy inwestycyjnych

--Limitów inwestycyjnych

--Instrumentów finansowych

Znajomość pakietu MS Office

Znajomość aplikacji wspomagających inwestowanie

Zaawansowana znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne poruszanie się w tekście pisanym oraz w komunikacji werbalnej

Proaktywne nastawienie

Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole-

Doświadczenie w pracach projektowych związanych z budowaniem aplikacji finansowych

Znajomość praktyczna: modeli Value-at-Risk, modeli Stress testów, Performance Attribution, Wymogów raportowych dla ZAFI (art. 110 Rozporządzenia 231/2013), Przygotowywanie Key Information Document (KID) zgodnie z rozporządzeniem PRIIPs

Znajomość SQL i relacyjnych baz danych

Wiedza z zakresu modelowania rynków finansowych, matematyki finansowej/aktuarialnej, teorii ryzyka, analizy statystycznej, modelowania ekonometrycznego, metod symulacyjnych oraz optymalizacji

Posiadanie tytułu lub w trakcie uzyskiwania: CFA / Makler PW/ Doradca Inwestycyjny / FRM / PRM

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • scrum

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku

  • Ciekawe i rozwijające zadania

  • Możliwość zdobycia praktycznej wiedzy IT w obszarze finansów

  • Przyjazną atmosferę w zespole chętnie dzielącym się wiedzą

  • Dofinansowanie do karty Multisport oraz karty podarunkowe

  • Ubezpieczenie grupowe

  • Sekcje zainteresowań Pracowników

  • Dostęp do platformy językowej

  • Praca zdalna

  • Możliwość wyboru formy współpracy

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • spotkania integracyjne

ProService Finteco Sp. z o.o. to spółka dostarczająca profesjonalne i kompleksowe rozwiązania informatyczne oraz świadcząca usługi dla instytucji finansowych w Polsce i za granicą. Celem naszej firmy jest dostarczanie klientom profesjonalnych rozwiązań, aplikacji biznesowych i usług outsourcingowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań. ProService Finteco współpracuje głównie z funduszami inwestycyjnymi, funduszami emerytalnymi, firmami ubezpieczeniowymi i bankami, wspierając kluczowe procesy obsługi produktów i usług finansowych oraz obsługę klientów.

Przewiń do profilu firmy