Oferta pracy

Analityk danych biznesowych

VWFS – Volkswagen Financial Services Sp. z o.oO firmie

VWFS – Volkswagen Financial Services Sp. z o.o

rondo ONZ

Warszawa

Analityk Danych Biznesowych w Departamencie Rozwoju Biznesu i Obsługi Klienta w VW Banku będzie odpowiedzialny za analizę danych oraz wdrożenie rozwiązań biznesowych w ramach bankowości detalicznej/korporacyjnej. Podstawowym zadaniem będzie budowanie rozwiązań i analizowanie procesów Data Governance/Data Quality, a także tworzenie kluczowych ram analitycznych i wykorzystanie najlepszych praktyk z globalnych rozwiązań. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za raportowanie zarządcze i będzie odgrywać ważną rolę w integracji decyzji biznesowych opartych na danych.

Twoje zadania:

  • budowanie rozwiązań i analizowanie efektywności procesów Data Governance oraz Data Quality,
  • rozwijanie i utrzymywanie procesu portfelizacji klientów detalicznych/korporacyjnych banku,
  • opracowanie standardów w zakresie reguł kontroli jakości danych - monitorowanie jakości danych – utrzymanie bieżącego raportowania bazującego na hurtowni danych oraz systemach banku,
  • identyfikacja czynników prowadzących do niskiej jakości danych,
  • raportowanie bieżące oraz przygotowanie corocznego sprawozdania na temat procesów Data Governance i Data Quality dla Zarządu,
  • dbanie o spójność modelu danych i udział  w projektach biznesowych,
  • przygotowanie analiz biznesowych –  raportów, dashbordów, przekrojowych analiz
  • koordynacja działań zmierzających do wdrożenia rozwiązań procesowych i systemowych, mających na celu trwałą poprawę jakości danych w organizacji,
  • współpraca z departamentami merytorycznymi przy realizacji wymienionych wyżej zadań

Jesteś idealnym kandydatem, jeżeli:

  • posiadasz 2-3 letnie doświadczenie oraz wiedzę i umiejętności w zakresie Data Governence, Data Quality, Analizy danych, Zarządzania Procesami zdobyte w branży finansowej
  • posiadasz znajomość SQL, MS Exel/MS Access
  • masz doświadczenie w raportowaniu (wizualizacja i prezentacja danych)
  • masz wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia, które potrafisz wykorzystać do skutecznego rozwiązywania problemów i tworzenia nowych i możliwych do wdrożenia rozwiązań
  • cechuje Cię zaangażowanie, samodzielność, komunikatywność, odpowiedzialność, terminowość, wysoka jakość pracy
  • znasz język angielski na poziomie B2
  • posiadanie wykształcenia wyższego

Oferujemy:

  • Bardzo dobrą lokalizację biura (Rondo ONZ)
  • Atrakcyjne, dostosowane do umiejętności oraz osiągnięć warunki zatrudnienia
  • HO
  • Przyjazne środowisko pracy
  • Ergonomiczne biurka
  • Masaże w biurze
  • Owocowe poniedziałki i środy

Pod nazwą Volkswagen Financial Services oferowane są usługi bankowe (przez Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce), usługi leasingowe i mobilność (przez Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce) oraz usługi ubezpieczeniowe (przez Volkswagen Serwis Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. jako agenta ubezpieczeniowego).

Ogłoszenie archiwalne