Ta oferta pracy jest nieaktualna od 166 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Analityk ds. emisji obligacji

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 08.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Dom maklerski Q Securities S.A. z siedzibą w Warszawie należy do czołówki najszybciej rozwiających się instytucji finansowych w Polsce. Q Securities jest członkiem GPW i zajmuje się m.in. oferowaniem obligacji inwestorom instytucjonalnym, działalnością brokerską oraz szerokim wahlarzem usług depozytowych, w tym usługami depozytariusza dla funduszy inwestycyjnych. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: www.qsecurities.pl.

    W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy obecnie kandydatów na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa

    Opis stanowiska:

    • prowadzenie projektów z zakresu prywatnych i publicznych ofert emisji obligacji korporacyjnych, skierowanych głównie do inwestorów instytucjonalnych,
    • analizowanie potencjalnych emitentów pod kątem ich zdolności i atrakcyjności emisyjnej,
    • kontaktowanie się z potencjalnymi emitentami,
    • kontaktowanie się z inwestorami instytucjonalnymi (np. TFI, AM, banki, ubezpieczyciele),
    • przygotowywanie dokumentacji analitycznej, emisyjnej i marketingowej związanej z emisjami obligacji,
    • opracowywanie analiz nt. rynku obligacji korporacyjnych i emitentów branżowych,
    • aktywny współudział w strategii rozwoju departamentu emisji domu maklerskiego.

    Wymagania:

    • doświadczenie w pracy w instytucji finansowej lub firmie doradczej związane z analizą przedsiębiorstw lub instrumentów finansowych,
    • znajomość polskiego rynku obligacji,
    • wiedza z zakresu analizy finansowej przedsiębiorstw i wyceny instrumentów dłużnych,
    • samodzielność w działaniu,
    • komunikatywność (zwłaszcza w kontaktach z klientami i inwestorami),
    • dodatkowym atutem będzie uprawnienie maklera papierów wartościowych lub doradcy inwestycyjnego,
    • mile widziana znajomość środowiska spółek publicznych lub spółek z branż stale finansujących się obligacjami lub środowiska inwestorów instytucjonalnych.

    Oferujemy:

    • atrakcyjny pakiet wynagrodzeń,
    • umowę o pracę,
    • prywatną opiekę medyczna,
    • pełną wyzwań pracę przy dużej samodzielności i wsparciu innych pracowników domu maklerskiego,
    • unikalne i przyjazne środowisko pracy.
    Zgłoszenie zawierające CV prosimy przesłać za pomocą Aplikuj. W tytule wiadomości prosimy wpisać: „Praca – Analityk”.
    W treści zgłoszenia prosimy o dopisanie następującej klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Q Securities S.A. z siedzibą w Warszawie moich danych osobowych podanych w życiorysie dla potrzeb realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacyjnych (podstawa prawna – art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r., (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 922 z późn. zm.)”