Oferta pracy

Analityk ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy

Citi HandlowyO firmie

Citi Handlowy

Wincentego Pstrowskiego 16

Olsztyn

Analityk ds. Przeciwdziałania Praniu PieniędzyNumer ref.: 21285188

Kluczowe zadania:

  • Wykonywanie  procesu oceny ryzyka klienta detalicznego i MSP poprzez samodzielną weryfikację transakcji na kontach, analizę dokumentacji dostępnej w banku kontakt z doradcą bankowym oraz bezpośrednio z klientem mając  za cel kompleksowe wykonanie procesu
  • Weryfikacja aktywności na rachunkach klientów w celu minimalizacja ryzyk, w tym pod kątem wykorzystania produktów banku do celów innych, niż przeznaczenie danego produktu
  • Zbieranie wszystkich istotnych informacji z dostępnych źródeł w tym: dokumentacja rejestrowa firm, bazy z informacjami o klientach podwyższonego ryzyka, dokumentacja dostępna w Banku, informacje pozyskiwane bezpośrednio od klienta oraz doradcy przed podjęciem decyzji
  • Szczegółowa analiza/ocena ryzyka i profilu  klienta detalicznego oraz MSP dla klientów wysokiego ryzyka
  • Pozyskiwanie niezbędnych dokumentów KYC i wyjaśnień
  • Analiza dokumentacji prawnej m.in. umów spółek, statutów, aktów notarialnych w celu pozyskania niezbędnych informacji wymaganych ustawą AML, w tym ustalanie beneficjenta rzeczywistego, danych obligatoryjnych oraz  w celu ustalenia struktury własności i kontroli dla danego klienta instytucjonalnego
  • Dbanie o spójność poziomów ryzyka  AML  dla klientów MSP w systemach Banku
  • Identyfikowanie i eskalowanie ryzyk i problemów operacyjnych oraz efektywne rozwiązywanie problemów zapewniające wysoką jakość/rezultaty
  • Kontakt telefoniczny z klientem detalicznym i MSP w celu pozyskania danych KYC oraz informacji wykorzystywanych w innych procesach AML obowiązujących w Banku

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku, w szybko zmieniającym się środowisku
  • Znajomość regulacji bankowych z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy, doświadczenie zawodowe w bankowości detalicznej lub komercyjnej, w tym wiedza o produktach bankowych, różnych typach transakcji oraz procedurach bezpośredniego kontaktu z klientem będzie dodatkowym atutem
  • Samodzielność w wyszukiwaniu problemów, nieprawidłowej efektywności i w podejmowaniu kroków niezbędnych do rozwiązania problemu
  • Zdolności analityczne
  • Umiejętność podejmowania decyzji
  • Doskonałe zdolności komunikacyjne (pisemne i werbalne)
  • Inicjatywa i kreatywność w rozwiązywaniu problemów
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Biegła znajomość języka polskiego

Jako pracodawca oferujemy:

  • Ciekawe projekty i możliwości dalszego rozwoju w ramach organizacji
  • Możliwość zdobycia doświadczenia poprzez pracę w jednej z wiodących międzynarodowych instytucji bankowych
  • Pracę w dynamicznym środowisku pełnym wyzwań zawodowych
  • Bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie, program emerytalny, ZFŚS)

Stanowisko Analityka ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy w Banku Handlowym S.A. w Warszawie:

Program jest realizowany w miastach:

Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chełm, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Ełk, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Jelenia Góra, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Kutno, Legnica, Leszno, Lublin, Łomża, Łódź, Mielec, Nowy Sącz, Oborniki Wielkopolskie, Olsztyn, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pabianice, Piekary Śląskie, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Puławy, Radom, Ruda Śląska, Rybnik, Rzeszów, Siedlce, Siemianowice Śląskie, Sieradz, Skarżysko Kamienna, Sosnowiec, Stalowa Wola, Stargard Szczeciński, Szczecin, Świdnica, Tarnowo Podgórne, Tarnowskie Góry, Tarnów, Tomaszów Mazowiecki, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze, Zamość, Zielona Góra, Żory.

Ogłoszenie archiwalne