Oferta pracy

Analityk ds. Raportowania Finansowego

State Street

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna
  • запрошуємо працівників з України
ukrainian-friendly-overlay
Запрошуємо працівників з України
Роботодавець відкритий для працевлаштування громадян України

Podgórska 36

Grzegórzki

Kraków

Technologie, których używamy

System operacyjny

O projekcie

Cel stanowiska:

Stanowisko w ramach Zespołu ds. Raportowania Finansowego. Pod kierownictwem przełożonego, Analityk ds. Raportowania Finansowego będzie angażować się w różnorodne projekty, specjalne analizy i inicjatywy dotyczący technicznych aspektów działalności zespołu

Kryteria pracy

Procedury wewnętrzne i regulaminy State Street Polska

Regulacje FCA

Standardy rachunkowości (w tym UK SORP i MSSF)

PPR

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych i innych danych przygotowanych przez członków Zespołu w celu zapewnienia ich poprawnoścci i kompletności (w tym rachunek zysków i strat, bilans, noty objaśniające do sprawozdania finansowego) w cyklach rocznych i półrocznych,

  • Rozwijanie i wdrażanie rozwiązań biznesowych mających na celu zwiększenie wydajności, poprzez wykorzystanie systemów informatycznych i innych narzędzi,

  • Rozwiązywanie problemów merytorycznych związanych z wykonywanymi zadaniami, w celu ograniczenia do niezbędnego minimum liczby zapytań kierowanych do Odbiorcy (Donor Site). Śledzenie trendów oraz udzial w eskalacji w razie potrzeby,

  • Analiza i adaptowanie nowych standardów rachunkowości i sprawozdawczości finansowej we współpracy z Donor Site,

  • Przygotowanie oraz weryfikacja dokumentacji podczas audytu wewnętrznego i zewnętrznego. Działanie jako osoba kontaktowa dla klientów wewnętrznych podczas specjalistycznych audytów i konroli. Udzielanie pomocy i wsparcia w trakcie audytu i/lub kontroli wewnętrznej,

  • Udział w tworzeniu i aktualizacji procedur operacyjnych, specyfikacji klientów (opis i ewidencja cech charakterystycznych, wymagań, różnic w zakresie ujmowania i prezentacji itd.). Dokonywanie ich bieżącej oceny oraz inicjowanie działań naprawczych w razie potrzeby,

  • Umiejętność pracy pod presja czasu w celu sfinalizowania pracy i dostarczeniu jej do klienta,

  • Aktywne wpieranie Kierownika Zespołu w zakresie zapewnienia działania zespołu w zgodzie z wewnętrznymi procedurami i regulacjami,

  • Wykonywanie innych zadań doraźne delegowanych przez przełożonego.

Nasze wymagania

  • Doskolałe zdolności analityczne i numeryczne

  • Doskonała znajomość języka angielskiego

  • Umiejętność pracy pod presją czasu

  • Doskonała znajomość obsługi komputera, w tym praktyczna znajomość posługiwania się arkuszami kalkulacyjnymi oraz edycji tekstu

  • Doskonała znajomość podstawowych zasad rachunkowości oraz znajomość standardów raportowania finansowego

  • Umiejętność identyfikowania i rozwiązywania problemów

  • Rozwinięte zdolności interpersonalne

  • Podstawowe cele i wymagania dla stanowiska zdefiniowano w programie planowania rozwoju zawodowego i oceny rocznej (PPR System)

  • Pełna odpoiedzialność za powierzone zadania

  • Wysoka jakość i dokładność podejmowanych działań

  • Zorientowanie na dostarczanie wysokiej jakości usług

  • Wysoki poziom umiejętności interpersonalnych

  • Proaktywność i kreatywność w rozwiązywaniu problemów

  • Umiejętność współpracy w zespole

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • elastyczny czas pracy

  • program emerytalny

  • dodatkowy urlop

What we do. State Street is one of the largest custodian banks, asset managers and asset intelligence companies in the world. From technology to product innovation, we’re making our mark on the financial services industry. For more than two centuries, we’ve been helping our clients safeguard and steward the investments of millions of people. We provide investment servicing, data & analytics, investment research & trading and investment management to institutional clients.

Work, Live and Grow. We make all efforts to create a great work environment. Our benefits packages are competitive and comprehensive. Details vary by location, but you may expect generous medical care, insurance and savings plans, among other perks. You’ll have access to flexible Work Programs to help you match your needs. And our wealth of development programs and educational support will help you reach your full potential.

Inclusion, Diversity and Social Responsibility. We truly believe our employees’ diverse backgrounds, experiences and perspectives are a powerful contributor to creating an inclusive environment where everyone can thrive and reach their maximum potential while adding value to both our organization and our clients. We warmly welcome candidates of diverse origin, background, ability, age, sexual orientation, gender identity and personality. Another fundamental value at State Street is active engagement with our communities around the world, both as a partner and a leader. You will have tools to help balance your professional and personal life, paid volunteer days, matching gift programs and access to employee networks that help you stay connected to what matters to you.

State Street is an equal opportunity and affirmative action employer.

Discover more at StateStreet.com/careers

Przewiń do profilu firmy