Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Analityk ds. ryzyka kredytowego

Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SAO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych SA(TISE SA) istnieje od prawie 30 lat. Właścicielem TISE jest francuski bank Crédit Coopératif. Od roku 2008 TISE aktywnie udziela pożyczek dla organizacji pozarządowych oraz mikro, małych i średnich firm.

Obecnie do nowo utworzonego Działu Zarządzania Ryzykiem poszukujemy kandydatki lub kandydata na stanowisko:

Zadania:

  • Analiza i ocena ryzyka kredytowego dla wniosków pożyczkowych klientów/grup podmiotów powiązanych sektora MŚP i przygotowanie rekomendacji w formie opinii dla Zarządu
  • Przeprowadzanie oceny adekwatności przyjmowanych zabezpieczeń
  • Współpraca z analitykami MŚP w zakresie optymalizacji poziomu ryzyka
  • Monitorowanie ryzyka kredytowego i przygotowywanie raportów i rekomendacji dla Zarządu
  • Udział w pracach Komitetu ds. Ryzyk i Komitetu ds. Rezerw
  • Monitorowanie ryzyka portfela pożyczkowego i przygotowywanie rocznego przeglądu portfela we współpracy z Działem MŚP
  • Konsultowanie profilu ryzyka większych transakcji na wczesnym etapie
  • Dostarczanie analitykom MŚP informacji o analizie finansowej, strukturyzowaniu transakcji itp.
  • Okresowe monitorowanie klientów i transakcji kredytowych oraz wykonywanie analiz scenariuszowych zgodnie z MSR w ramach przypisanego portfela klientów
  • Udział w projektach Działu Zarządzania Ryzykiem oraz w przygotowywaniu procedur wewnętrznych

Oczekiwania:

  • Wykształcenie wyższe, preferowane kierunki, finanse, ekonomia, bankowość
  • Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze ryzyka kredytowego klientów z segmentu MŚP
  • Bardzo dobra znajomość zasad analizy finansowej podmiotów gospodarczych
  • Umiejętność pracy samodzielniej
  • Odpowiedzialność i umiejętność podejmowania decyzji
  • Dobra znajomości pakietu MS Office (Word, Excel)
  • Znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem
2 - 4 lat

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowę o pracę
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Dofinansowanie do kart MultiSport lub kart Kultura
  • Naukę języka francuskiego

Ogłoszenie archiwalne