Oferta pracy

Analityk Finansowy - Kontroler Kosztów

Lear Corporation Poland Sp. z o.o.

  • Legnica

    Legnica, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)

Twój zakres obowiązków

  • Wsparcie raportowania zamknięcia miesiąca

  • Wycena kosztów standardowych

  • Analiza BOM

  • Analiza marży produktu/programu

  • Analiza odchyleń w zakresie cen materiałów

  • Udział w procesie przygotowywania prognoz i budżetów oraz monitorowanie ich wykonania wraz z analizą odchyleń

  • Przygotowywanie tygodniowych i miesięcznych raportów finansowych

  • Wsparcie działań operacyjnych w zakładzie

  • Zapewnienie zgodności z SOX

  • Bieżąca współpraca z pozostałymi działami firmy

Nasze wymagania

  • Wykształcenia wyższego w obszarze Finansów/Księgowości

  • Kilkuletniego doświadczenia zawodowego w obszarze finansów lub księgowości w firmie produkcyjnej

  • Bardzo dobrej znajomości języka angielskiego

  • Doświadczenia w pracy w programie typu ERP

  • Zaawansowanej znajomości Ms Excel

  • Umiejętności komunikacyjnych oraz zorientowania na pracę zespołową

  • Bardzo dobrych umiejętności organizacji pracy własnej oraz zdolności analitycznych

Mile widziane

  • Mile widziana znajomość US GAAP

To oferujemy

  • Stabilność zatrudnienia: największy pracodawca wśród dostawców w branży motoryzacyjnej, od 23 lat na polskim rynku

  • Rozwój: 68% naszych menedżerów zostało awansowanych wewnętrznie

  • Środowisko pracy doceniające różnorodność: 47% naszych specjalistów i kadry zarządzającej to kobiety

  • Przyjazną atmosferę: najwyżej oceniany czynnik w wewnętrznych badaniach satysfakcji pracowników (87%)

  • Możliwość uczestniczenia w działaniach wspierających lokalną społeczność (CSR)

  • Dodatkowe świadczenia: opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, premia absencyjna, dofinansowanie do wakacji, dofinansowanie do posiłków, szkolenia językowe

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • dofinansowanie wypoczynku

  • paczki świąteczne

  • możliwości rozwoju i awansu

Lear Corporation jest globalnym dostawcą (Tier 1) siedzeń oraz systemów elektrycznych dla wszystkich największych producentów samochodów. Zatrudnia około 174.000 pracowników w 38 krajach na 6 kontynentach.

W Polsce Lear Corporation jest obecny od 23 lat i posiada 6 nowoczesnych zakładów produkcyjnych oraz 2 centra R&D, w których pracuje około 10.000 pracowników. Główna siedziba firmy mieści się w Tychach, pozostałe oddziały zlokalizowane są w Bieruniu, Jarosławiu, Mielcu i Legnicy.

Zakład Legnica Structures powstał w 2012 roku i docelowo stanie się największym zakładem Lear w swojej grupie produktowej w Europie. Obecnie zatrudnia około 1200 osób i produkuje konstrukcje stalowe, prowadnice oraz mechanizmy siedzeń samochodowych.

Przewiń do profilu firmy