Oferta pracy

Analityk Finansowy

MCX SerwisO firmie

MCX Serwis

Gotarda 9

Warszawa

MCX Serwis Sp. z o.o. – jesteśmy firmą informatyczną z 30-letnią tradycją należącą do Grupy MCX, świadczącą usługi dla firm z branży IT i energetyki odnawialnej.

Obecnie poszukujemy do naszego zespołu osoby na stanowisko:

Miejsce pracy: Warszawa/ Mokotów

Zakres obowiązków:

  • Comiesięczne przygotowywanie i weryfikacja zarządczych bilansów i rachunków wyników dla 6 spółek z Grupy MCX;
  • Nadzór nad integralnością danych zarządczych; współtworzenie sprawozdawczości zarządczej;
  • Sporządzanie analiz finansowych, prognoz i raportów na potrzeby Dyrektora Finansowego i Zarządu Grupy MCX;
  • Kontrola i analiza kosztów działalności poszczególnych spółek z Grupy MCX;
  • Sporządzanie analiz cash-flow, kontrola krótko – i średnioterminowej płynności finansowej Grupy MCX; planowanie i zarządzanie budżetem przepływów gotówkowych, monitorowanie majątku obrotowego;
  • Bieżąca współpraca z bankami, instytucjami ubezpieczeniowymi i finansowymi;
  • Udział w sporządzaniu budżetów rocznych dla spółek z Grupy MCX;
  • Analiza wyników pod względem realizacji celów budżetowych, optymalizacja parametrów ekonomicznych;
  • Raportowanie, analiza i wyjaśnienie odchyleń od założonych celów budżetowych;
  • Współudział w przygotowywaniu instrukcji i procedur finansowych;
  • Ocena efektywności przedsięwzięć inwestycyjnych.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości, finansów, ekonomii lub pokrewne;
  • Minimum 4-5 letnie doświadczenie zawodowe, w dziale kontrolingu na samodzielnym stanowisku analitycznym i/lub firmie audytorskiej;
  • Znajomość zasad przygotowywania analiz finansowych;
  • Dobra znajomość ustawy o rachunkowości;
  • Znajomość języka angielskiego;
  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu Excel;
  • Wysokie umiejętności analityczne;
  • Skrupulatność, dokładność, dociekliwość i samodzielność;
  • Komunikatywność i pro-aktywność;
  • Inicjatywa i zaangażowanie, otwartość;
  • Dobra organizacja pracy i łatwość nawiązywania kontaktów.

Oferujemy:

  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w ambitnym zespole,
  • Miłą atmosferę pracy,
  • Możliwość zdobycia szerokiej wiedzy w dziedzinie informatyki,
  • Atrakcyjne wynagrodzenie.

Prosimy o aplikowanie za pomocą poniższego przycisku.

www.mcxserwis.pl

Skontaktujemy się z wybranymi Kandydatami.

Prosimy o zamieszczenie klauzuli następującej treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez MCX sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).”

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy