Oferta pracy

Analityk Finansowy

Polska Grupa BiogazowaO firmie

  • Gotarda 9, Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 23 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Polska Grupa Biogazowa

Gotarda 9

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Comiesięczne przygotowywanie i weryfikacja zarządczych raportów z wykonania wyników finansowych, analiza występujących odchyleń dla poszczególnych spółek Grupy PGB w kontekście celów budżetowych

  • Nadzór nad poprawnością danych zarządczych, współtworzenie sprawozdawczości zarządczej, weryfikacja kompletności ujęcia zdarzeń w sprawozdaniach

  • Sporządzanie analiz finansowych, prognoz i raportów na potrzeby Dyrektora Finansowego i Zarządu Grupy PGB

  • Kontrola i analiza kosztów działalności poszczególnych spółek z Grupy PGB

  • Sporządzanie analiz cash-flow, kontrola krótko – i średnioterminowej płynności finansowej Grupy PGB

  • Planowanie i zarządzanie budżetem przepływów gotówkowych, monitorowanie należności i zobowiązań

  • Bieżąca współpraca z bankami, instytucjami ubezpieczeniowymi i finansowymi, audytorami, doradcami

  • Udział w sporządzaniu budżetów rocznych dla spółek z Grupy PGB

  • Raportowanie, analiza i wyjaśnienie odchyleń od założonych celów budżetowych

  • Współudział w przygotowywaniu instrukcji i procedur finansowych

  • Ocena efektywności przedsięwzięć inwestycyjnych

  • Przygotowywanie średnioterminowych prognoz finansowych

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe z zakresu rachunkowości, finansów, ekonomii lub pokrewne

  • Minimum 3-4 letnie doświadczenie zawodowe, w dziale kontrolingu na samodzielnym stanowisku analitycznym i/lub firmie audytorskiej

  • Znajomość zasad przygotowywania analiz finansowych

  • Dobra znajomość ustawy o rachunkowości

  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikacją ustną i pisemną

  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office, w szczególności programu Excel

  • Wysokie umiejętności analityczne

  • Skrupulatność, dokładność, dociekliwość i samodzielność

  • Komunikatywność i pro-aktywność

  • Inicjatywa i zaangażowanie, otwartość

  • Dobra organizacja pracy i łatwość nawiązywania kontaktów

To oferujemy

  • Ciekawą, pełną wyzwań pracę w ambitnym zespole

  • Wspierającą kulturę pracy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Dofinansowanie w 80% do pakietu prywatnej opieki medycznej

  • Możliwość wykupienia karty Multisport

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • owoce

Polska Grupa Biogazowa to lider polskiego rynku w zakresie budowy i eksploatacji biogazowni rolniczych. Wytwarzamy, dystrybuujemy i sprzedajemy zieloną energię elektryczną i ciepło. Przyszłość firmy wiąże się z dynamicznym rozwojem sektora biogazu w Polsce i na świecie, dlatego w perspektywie najbliższych 2 lat planujemy budowę kolejnych 19 nowych biogazowni oraz rozwój rozproszonej energetyki zarówno w kraju, jak i za granicą. W skład Polskiej Grupy Biogazowej wchodzi kilkanaście spółek m.in. PGB Inwestycje, PGB Innowacje, PGB Dystrybucja oraz PGB Serwis. Więcej informacji na temat profilu działalności Grupy PGB znajduje się na stronie www.polskagrupabiogazowa.pl

Przewiń do profilu firmy

Opis stanowiska

Jeśli posiadasz wykształcenie w obszarze rachunkowości, finansów, ekonomii, doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku w dziale controllingu, wiesz jak przygotować analizę finansową, a do tego jesteś osobą zaangażowaną, dokładną, skrupulatną oraz samodzielną, to nasza oferta pracy jest właśnie dla CIEBIE!