Ta oferta pracy jest nieaktualna od 43 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Analityk Inwestycyjny w Departamencie Inwestycji Infrastrukturalnych

  • Warszawa, mazowieckie
  • Specjalista
  • 12.07.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Chcesz pracować w profesjonalnym zespole, nastawionym
    na współpracę
    i partnerskie relacje? Cenisz szerokie możliwości
    rozwoju i odpowiedzialną
    postawę pracodawcy?

    Dołącz do zespołu PFR!

    PFR to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców,
    samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój
    społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

    Poszukujemy kandydatów na stanowisko:

    (Młodszy) Analityk Inwestycyjny w Departamencie Inwestycji Infrastrukturalnych

    Miejsce pracy: Warszawa, Polska
    Nr ref.: PFR/DII/07/2018
    Termin zgłoszeń: 15 sierpnia 2018 r.

    Działalność inwestycyjna Departamentu Inwestycji Infrastrukturalnych koncentruje się na dużych projektach infrastrukturalnych, przede wszystkim w sektorach energetycznym, transportu i logistyki, sektorze ropy i gazu, telekomunikacji oraz przemysłu. Fundusz udziela finansowania m.in. w formule projektowej (project finance), dostarczając kapitał dla spółek celowych realizujących inwestycje. Departament Inwestycji Infrastrukturalnych realizuje inwestycje przy pomocy różnych rodzajów finansowania (equity, mezzanine, dług podporządkowany).

    Główne zadania na stanowisku:

    • wspieranie Zespołu Inwestycyjnego w wybranych aspektach procesów
      inwestycyjnych, w szczególności przeprowadzanie analiz finansowych
      i rynkowych, analiza rentowności projektów inwestycyjnych,
      współpraca z doradcami,
    • modelowanie finansowe,
    • przygotowywanie prezentacji w ramach procesu inwestycyjnego,
    • przygotowywanie dokumentacji na potrzeby przedstawienia
      transakcji Komitetowi Inwestycyjnemu,
    • udział w monitorowaniu działania spółek portfelowych w zakresie zgodności ich działania z modelem biznesowym i strategią, jak również ustaleniami wynikającymi z dokumentacji transakcyjnej,
    • wspieranie w sporządzaniu raportów, zestawień, analiz itp. niezbędnych do realizacji obowiązków PFR,
    • wspieranie Zespołu Inwestycyjnego w przeprowadzaniu transakcji wyjścia z inwestycji.

    Oczekujemy:

    • ukończonych studiów magisterskich,
    • co najmniej 1-rocznego doświadczenia zawodowego, w tym zdobytego w ramach praktyk; preferowane doświadczenie w konsultingu, funduszu private equity lub bankowości korporacyjnej (szczególnie z ekspozycją na transakcje realizowane w działach bankowości inwestycyjnej, finansowania strukturalnego/korporacyjnego),
    • umiejętności modelowania finansowego – bardzo dobra znajomość MS Excel,
    • umiejętność tworzenia prezentacji – bardzo dobra znajomość MS Power Point,
    • zainteresowania projektami inwestycyjnymi i gospodarką,
    • komunikatywności, umiejętności pracy pod presją czasu, dobrego zarządzania kilkoma procesami w tym samym czasie,
    • biegłej znajomości języka angielskiego.

    Mile widziane posiadanie lub bycie w trakcie pozyskiwania certyfikatu potwierdzającego przygotowanie teoretyczne np. CFA, doradca inwestycyjny, makler, ACCA.

    Oferujemy:

    • stabilne zatrudnienie – umowa o pracę,
    • możliwość zdobywania doświadczenia w instytucji finansowej o ugruntowanej pozycji na rynku,
    • atrakcyjny pakiet socjalno-motywacyjny, w tym prywatną opiekę zdrowotną, System Kafeteryjny MyBenefit,
    • udział w ambitnych i innowacyjnych projektach,
    • możliwość nauki korzystania z profesjonalnych serwisów rynkowych (Reuters, mergermarket, EMIS, Project Finance International).

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji (list motywacyjny oraz CV) podając w temacie numer referencyjny i nazwę stanowiska klikając:

    Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami. Prowadzący proces rekrutacji zapewniają poufność.

    Do aplikacji prosimy dołączyć klauzulę następującej treści:

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa, jako administratora danych, moich danych osobowych zawartych w niniejszej aplikacji w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji oznaczonego numerem referencyjnym
    PFR/DII07/2018.

    albo klauzulę zgody rozszerzonej o przetwarzanie danych osobowych również do celów przyszłych rekrutacji:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. ul. Książęca 4, 00-498 Warszawa, jako administratora danych, moich danych osobowych zawartych w niniejszej aplikacji w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji oznaczonego numerem referencyjnym PFR/DII07/2018. oraz ewentualnych przyszłych procesów rekrutacyjnych prowadzonych przez Polski Fundusz Rozwoju S.A.”