Logo Pracuj.pl

Analityk IT (Front Office & Risk)

Bank PekaoO firmie

  • Warszawa
    Warszawa, mazowieckie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Analiza i weryfikacja potrzeb biznesowych w zakresie rozwoju i utrzymania systemów oraz aplikacji pomocniczych użytkowanych w Banku w obszarach finansowych rynku kapitałowego oraz zarządzania ryzykiem
  • Projektowanie, weryfikacja założeń i rozwiązań funkcjonalnych w zakresie wdrażania instrumentów finansowych, danych rynkowych, modeli wycen instrumentów finansowych, modeli przetwarzania danych w systemie, kontroli limitów rynkowych, finansowych oraz ryzyka rynkowego i zgodności
  • Udział w implementacjach nowych wersji systemów oraz zmian w ich konfiguracji
  • Przygotowanie i przeprowadzanie testów przed wdrożeniem zmian na produkcję
  • Wsparcie użytkowników, udział w analizie i rozwiązywaniu zgłaszanych problemów, również przy współpracy z dostawcami systemów

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe
  • Doświadczenie w zakresie obsługi systemów transakcyjnych, finansowych, bankowych (min. 2 lata)
  • Doświadczenie w zakresie implementacji zmian w systemach
  • Znajomość zagadnień merytorycznych z obszaru instrumentów finansowych rynku kapitałowego, modeli wycen instrumentów finansowych, zasad przetwarzania transakcji finansowych. konfiguracji kluczowych parametrów systemu w obszarze Front Office, wiedza z zakresu zarządzania ryzykiem
  • Umiejętności interpersonalne (chęć rozwoju i nauki, zaangażowanie, inicjatywa, umiejętności komunikacyjne)
  • Mile widziana znajomość języka SQL
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1/B2

To oferujemy

  • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • Premię uzależnioną od wyników i zaangażowania
  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach
  • Kartę MultiSport i Ubezpieczenie Grupowe na korzystnych warunkach
  • System szkoleń i programów rozwojowych
  • Dostęp do Wewnętrznej Giełdy Pracy
  • Przyjazną atmosferę w pracy

Analityk IT (Front Office & Risk), Warszawa