Analityk Jakości Danych w Biurze Zarządzania Danymi i Big Data

Bank Pekao

Festiwal pracy Jobicon online
Porozmawiaj z pracodawcą
  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ważna jeszcze 7 dni
    do: 24 paź 2021
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • IBM InfoSphere

  • Informatica

O projekcie

Nowo utworzone i intensywnie rozwijane biuro Chief Data Officer’a uczestniczy w procesie transformacji Banku, z perspektywy danych, tj. korzyści wynikających z ich wykorzystania biznesowego oraz zarządczego. Biuro CDO poszukuje zdolnych i ambitnych ludzi, szukających niestandardowych rozwiązań, chcących uczestniczyć w procesie transformacji DATA-CENTRIC organizacji. Skupiamy się na zarządzaniu danymi, na ich jakości, zaawansowanej inżynierii metadanych i automatyzacji procesów zarządzania informacją, a w kolejnych krokach na biznesowej monetyzacji danych.

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i aktualizację, wspólnie ze Stewardami danych, metryk jakości danych oraz ich implementację w ramach procesu monitorowania jakości danych

  • Profilowanie dużych zbiorów danych

  • Kontrola procesu monitorowania jakości danych

  • Poszukiwanie przyczyn pogarszania się jakości danych, analizę danych i logiki przetwarzań (z wykorzystaniem zaawansowanej platformy zarządzania danymi)

  • Uczestnictwo w działaniach i projektach związanych z poprawą danych lub ich jakości, wdrażanie nowatorskich rozwiązań w skali mikro, średniej i na poziomie całego Banku

  • Współpraca z biznesowym Klientem wewnętrznym oraz Stewardami danych

  • Wsparcie w wypracowywaniu procesów zarządzania jakością danych.

Nasze wymagania

  • Posiadasz wykształcenie wyższe z obszaru bankowości, telekomunikacji, informatyki, matematyki bądź pokrewne

  • Masz minimum 3 lata doświadczenia, w tym minimum 1 rok w obszarach zarządzania informacją lub jakością danych (mile widziane dłuższe doświadczenie w zakresie zarządzania jakością danych)

  • Masz doświadczenie w operacyjnej pracy z danymi

  • Potrafisz myśleć analitycznie, procesowo, poszukiwać przyczyn oraz formułować wnioski

  • Sprawnie poruszasz się w bazach danych oraz znasz SQL w stopniu umożliwiającym pozyskiwanie danych do analiz

  • Rozumiesz, dlaczego dobra jakość danych jest istotna dla organizacji

  • Potrafisz nawiązywać relacje z klientem wewnętrznym zarówno technicznym, jak i biznesowym

  • Posiadasz doświadczenie w branży finansowej lub innej z rynku regulowanego (np. telekom, pharma, energia itp.)

  • Jesteś zainteresowany pracą w narzędziach wspierających zarządzanie jakością danych i metadanymi klasy IBM Infosphere, Informatica, Ab Initio, Colibra itp.

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie UoP

  • Prywatną opiekę medyczną dla Ciebie i Twojej rodziny na preferencyjnych warunkach

  • Kartę Multisport i Ubezpieczenie Grupowe na preferencyjnych warunkach

  • Pełną wyzwań pracę w organizacji finansowej będącej liderem bankowości w Polsce.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • brak dress code’u

  • dodatkowe świadczenia socjalne

Bank Pekao

Bank Pekao S.A. to przede wszystkim nasi pracownicy! Jesteśmy pionierem bankowości w Polsce. Łączymy różne perspektywy i wprowadzamy innowacje w życie, a wszystko to jest możliwe właśnie dzięki naszym pracownikom!

Niezależnie od tego, czy jesteś ekspertem w danej dziedzinie, czy na początku swojej drogi zawodowej, liczy się satysfakcja i zadowolenie ze swojej pracy.

Nie czekaj, zobacz nasze aktualne oferty pracy, #bierzżyciezarogi i dołącz do naszego teamu! :)

Przewiń do profilu firmy